Arifiye'de otobüsler yenilendi

17 Mayıs Cuma günü saat 18.00’da gerçekleştirilecek Arifiye Meydanı ve Kültür Merkezi açılışında Arifiyeliler için önemli bir çalışmaya daha imza atılıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu yaptığı açıklamada, “Büyük açılışta ayrıca Arifiye Özel Halk Otobüs İşletmecilerinin yeni aldıkları çevre ve engelli dostu 10 adet otobüsün de hizmete alım töreni yapılacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arifiye’ye kazandırılan 5 bin metrekarelik yeni ilçe meydanı ve Arifiye Belediyesi tarafından inşa edilen Kültür Merkezi, 17 Mayıs Cuma saat 18.00’da açılıyor. Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu büyük açılışta Arifiye Özel Halk Otobüs işleticilerinin yeni aldıkları çevre ve engelli dostu 10 adet otobüsün hizmete alım töreninin de yapılacağını belirtti. Yolcu, “Arifiye Özel Halk Otobüsleri bünyesinde 39 araç vardı ve bireysel işletmecilik yöntemi ile çalışma yapılıyordu. Ulaşım Dairesi olarak kendileriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde ulaşım filosunun yenilenmesi kararı verdik. Bu karar doğrultusunda ulaşım filosu yenileniyor” diye konuştu.

20 adet modern otobüsün bölgenin ulaşım talebini rahatlıkla karşılayabileceğini belirten İsmail Yolcu, “ Modern otobüslerle bölgenin ulaşım talepleri rahatlıkla karşılanmış olacak. Görüşmelerimiz neticesinde bireysel işletmecilik yerini kurumsallığa bırakıyor. Arifiye Özel Halk Otobüs İşletmecileri ilk olarak 10 adet modern, engelli ve çevre dostu, yüzde 100 alçak tabanlı, 10,7 metrelik araç aldı. Bu çalışma Sakarya’mız için ilk oldu. En yakın zamanda 10 adet daha araç alınarak ulaşım filosu tamamen yenilenmiş olacak. Kendilerini tebrik ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşımda iyileştirme çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]