Aralarında husumet bulunan iki aile barıştırıldı

Adapazarı’nda yapımı süren stadyum inşaatında öldürülen 40 yaşındaki Yılmaz Demir ile katil zanlısı Recep Anık’ın aileleri Sakarya’nın kanaat önderlerinin araya girmesiyle barıştı.

Adapazarı ilçesinde yapımı süren yeni stadyumda 30 Temmuz tarihinde 26 yaşındaki Recep Anık tarafından öldürülen 40 yaşındaki Yılmaz Demir’in aileleri arasında başlayan kan davası Ağrı ve Bingöl’de bulunan aşiret büyükleri ile Sakarya’nın önde gelen kanaat önderlerinin araya girmesiyle durdurularak barış sağlandı. Erenler ilçesinde bulunan bir düğün salonunda gerçekleştirilen barışma törenine iki ailenin yakınlarının yanı sıra, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, eski CHP Milletvekili ve Devlet Bakanı Cemil Erhan, eski AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik ve çok sayıda davetli katıldı.

Barışın en güzel örneği

Ağrı ve Bingöl’de yaşayan aşiret büyüklerinin konuşmasıyla başlayan program Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un konuşmasıyla devam etti. Vali Coş, “Öncelikle geçtiğimiz gün Ankara’da yaşanan bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Sakarya’da yaşanmış olan acı bir olayın ardından araya giren kanaat önderleri ve aile büyükleri ile bu durum daha da kötüleşmeden sonuçlandırıldı. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç olunan bu günlerde barışın en güzel örneğini bu iki aile veriyor. Dilerim bu barış ebediyete kadar sürer” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sahneye davet edilen aile temsilcileri Kuran-ı Kerim önünde barış sözü vererek birbirleriyle kucaklaştı. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
a2c854005dfb9a2f687ef1d2779c3bf9@