“Elektriğin güvenli kullanımı projesi”

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) ve Sakarya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (SEPAŞ), elektriğin güvenli kullanımı konusunda toplumu bilinçlendirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteğini yanına alarak “Elektriğin Güvenli Kullanımı” projesi için kolları sıvadı.

Elektrik perakende satış faaliyetlerinden sorumlu olduğu ve Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce illerinde yaklaşık 1,5 milyon müşterisi bulunan SEPAŞ ile aynı bölgede elektrik dağıtım hizmeti veren SEDAŞ, evlerde ve işyerlerinde elektrik kullanımı konusunda tüketicileri bilinçlendirmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteğiyle önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

Ağaç yaşken eğilir düşüncesinden yola çıkılarak hayata geçirilecek projede öncelikle çocuklar için etkinlikler düzenlenecek.

SEDAŞ, SEPAŞ ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilecek proje ile çocuklara enerjinin öneminin anlatılması, elektrik enerjisinin bilinçli ve verimli kullanımı hakkında bilgi verilmesi, güvenli elektrik kullanımı konusunda farkındalık yaratarak topluma bilinçli tüketiciler kazandırılması amaçlanıyor. Böylelikle olası kazaların önüne geçilerek, toplumda halk sağlığına katkı sağlanması planlanıyor.

11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]