Amatör Kümede Kavga

1. Amatör Küme karşılaşmasında olaylar çıktı. Olaylar sonucu 3 futbolcu, bir kulüp başkanı ve bir gazeteci gözaltına alındı.

Adapazarı Erenler Stadı'nda oynanan Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Süper Ligi'nde Serdivanspor ile Yıldırımspor arasındaki karşılaşmanın sonunda olaylar çıktı. Yıldırımspor'un 2-0 galibiyetiyle sona eren karşılaşma sonunda Serdivansporlu futbolcular ilk olarak seyircilerle tartışmaya başladılar. Bunun üzerine seyirciler ile futbolcular arasında ağız dalaşı şeklinde başlayan tartışmaya Yıldırımsporlu futbolcular katılınca olaylar büyüdü. Soyunma odalarının yanında başlayan kavgada futbolcular sille tokat birbirlerine girdiler.

Maçı 2-0 kaybeden Serdivansporlu futbolcular soyunma odasına giden maçın hakemi Atilla Karaoğlan'ın üzerine doğru koşunca stadyumda görev yapan güvenlik güçleri futbolculara müdahale etti. Taşkınlıklarına devam eden futbolculara polis biber gazı sıktı. Gazdan zehirlenen bazı futbolcular sahaya yığıldı.

Olay sonrasında Serdivanspor Kulübü Başkanı İbrahim Şanlı, Serdivanspor futbolcuları Abdullah, Özgür ve Burak ile yerel bir gazetenin spor muhabiri Serkan Özay polis tarafından gözaltına alındı. Spor muhabiri yerel gazetede çalıştığını söylemesine rağmen gözaltına alınmaktan kurtulamadı. Gözaltına alınan 5 kişi polis merkezine götürüldü.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
fa4f2cb202baa344741b5fbd172ec0c6@