'Amacımız insanlara bisikleti sevdirmek'

Bisiklet Federasyonu Sakarya İl Temsilcisi ve Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar, SakaryaRehberim.com'a bisiklet sporu hakkında açıklamalarda bulundu.

Sakarya'nın bisiklet sporu için son derece müsait bir yer olduğunu belirten Akar, bisiklet sporunu yaymak için Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği'ni kurduklarını belirtti. Derneğin amacını, insanlara bisikleti sevdirmek, sağlıklı yaşam sürmelerini sağlamak, bir de yerel yönetimlere yardımcı olmak olduğunu belirtti.

Sakarya'nın bisiklet potansiyelinin yüksek olduğunu belirten Akar, çok fazla destek göremediklerini, kendi çabalarıyla düzenledikleri turlarla ve etkinliklerle bisiklet sporunu sevdirmeye çalıştıklarını belirtti.

Derneğin Facebook sayfasından düzenlenecek turlar hakkında bilgi verdiklerini belirten Akar, hafta sonu, hafta içi sabah ve akşam saatleri olmak üzere değişik zamanlarda turlar düzenlediklerini belirtti. Bu turlara katılımın herkese açık olduğunu belirten Akar, yaş sınırının olmadığını, sadece 15-18 yaş aralığındakilerin velilerinin izni ile turlara katıldığını belirtti.

Şefik Akar tüm Sakaryalıları bu turlara davet etti.
SakaryaRehberim.com olarak Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği'nin düzenlediği Poyrazlar turunu görüntüledik. Yaşları 15 ile 70 arasında değişen sporcu ve vatandaşların iştirak ettiği turda güzel görüntüler objektifimize yansıdı.

Tura katılanlar arasında bulunan Ensar Bisikletin sahibi Kemal Şimşek, gençlerin başka yollar yerine sporu tercih etmeleri için çalıştığını söyledi. Türkiye'deki tüm bisikletçileri Sakarya'ya davet eden Kemal Şimsek, bu güzel manzarayı hep beraber kendileri ile gezmek istediklerini belirtti.

Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği olarak yapılan tüm gezinlerin çok güzel geçtiğini, bay bayan her yaşta katılımların olduğunu söyleyen Kemal Şimşek, tüm Sakaryalıların bu turlara katılmasını istedi.

Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyesi Hüseyin Cantez 63 yaşında olduğunu ve bisiklet sporu sayesinde Bel ve bacak ağrılarından kurtulduğunu belirtti ve 'bisiklet sporu yapın bastondan kurtulun' dedi.

Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği kurucularından 1945 doğumlu olan Mehmet İmamoğlu, 1975 senesinden beri bisiklet tepesinde olduğunu söyledi. Günde 70-80 km. bisiklet bindiğini söyleyen İmamoğlu, 'Yaşamımdaki düzgünlüğü bisiklet sporuna borçluyum' dedi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]