Almanya'da ölen gencin cenazesi Akyazı'da toprağa verildi

sutten kaymak almanya
7 yıl önce

Almanya\'nın Berlin kentinde ailesiyle birlikte yaşayan ve geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 23 yaşındaki Azem Barut\'un cenazesi, memleketi Sakarya\'nın Akyazı İlçesi\'nde toprağa verildi.

Yıllar önce Sakarya’nın Akyazı İlçesi\'nden çalışmak için Almanya’ya giden Kadir Barut\'un oğlu Azem, 1.5 ay önce, yaşadıkları Berlin kentinde ortadan kayboldu. Aile, yakınlarına ve arkadaşlarına haber vermesine rağmen Azem\'in izine rastlayamadı. Baba Kadir Barut, 4 gün önce kendi sağlık kontrolü için gittiği hastanede kan örneği verdi. Daha sonra, aynı hastanenin morgunda tutulan gencin kimliğinin belirlenebilmesi ise hastaneye gelen herkesin kan örneğini alan hastanenin bu sayede kimlik tesbitini yaptığını, kan örneğinden alınan DNA\'ların tutmasıyla morgdaki üzerinden kimlik çıkmayan gencin kayıp Azem Barut olduğunun anlaşıldığı öğrenildi. Hastanenin, kimlik tesbiti için bir süredir hastaneye gelen herkesten kan örneği aldığı da belirtildi.

Geçirdiği kalp krizi sonucu 1.5 önce hastaneye kaldırıldığı ve burada öldüğü anlaşılan Azem Barut\'un cenazesini baba Kadir Barut memleketleri olan Akyazı İlçesi\'ne getirerek Küçücek semtinde toprağa verdi.