Akyazı'ya 10 milyonluk içmesuyu yatırımı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kanalizasyon çalışmalarının devam ettiği Akyazı ilçesi için yeni bir müjde daha verdi. 

Yaklaşık 10 milyonluk içmesuyu yatırımının ihalesinin yapıldığını belirten Toçoğlu, Ekim ayı içerisinde temel atma töreninin gerçekleştirileceğini açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Akyazı ilçemizde altyapı çalışmalarımız devam ediyor. İlçeye bağlı Kuzuluk Mahallemizde 53 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa ediyoruz. Bu projemiz büyük oranda tamamlandı. İnşallah şimdi de bölge için içmesuyu yatırımını başlatacağız” diye konuştu. 

10 milyonluk yatırımla ilçeye 79 kilometrelik içmesuyu hattının inşa edileceğini de açıklamalarına ekleyen Toçoğlu, “İçmesuyu projemizin ihalesi yapıldı. Akyazı’ya 79 kilometrelik içmesuyu hattı ve bin 500 metreküplük su deposu inşa ediyoruz. Çalışmamız ilçenin gelecek nüfus projeksiyonuna göre hazırlandı. Ballıkaya Barajı ile entegre olacak yaklaşık 10 milyonluk yatırımla bölgenin içmesuyu geleceğini garanti altına alacağız. Projemizin temel atma törenini Ekim ayı içerisinde gerçekleştireceğiz. Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
a996e2437cccd6b47cf9745f7cdb886e@