Akyazılı dönerci Almanya'da bıçaklandı!

Akyazı ilçesi Vakıf Köyü halkından Ahmet Alcan (53) Almanya’nın Bad Kreuznach kasabasında çalıştığı dönercide sırtından bıçaklanarak öldürüldü.

Almanya\'nın Bad Kreuznach kasabasında City adlı döner restoranında işlenen cinayetin döner parası kavgası sonrası gerçekleştiği ortaya çıktı. Öldürülen Ahmet Alcan’ın (53) sabah saat 05:00 sularında Vural A. adlı müşterisine döner sattığı ve parasını alamayınca tartıştığı ifade edildi.

Sarhoş olduğu söylenen katil zanlısı Vural A.’nın büfeden ayrıldıktan sonra elinde bıçakla geri dönüp cinayeti işlediği belirtildi. City Restoran’ın mal sahibi Abdül Haki Hakim (40), "Katil zanlısı daha öncede benim işlettiğim büfeye gelerek döner almış ve para ödemeden gitmişti. Cinayete Alman müşteriler de tanık olmuş" dedi.

Alcan\'ın Köln\'de yaşayan ablası Emine Bayraktar ve yeğeni Hasret Bayraktar, 13 yaşında kız babası olan Alcan\'ın ölümünün ardından şok yaşadılar.

Alcan\'ın cenazesi (07.03.2013) bugün Akyazı Vakıf Köyü\'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı ardından defnedilecek .
Almanya’nın Bad Kreuznach kasabasında bir döner restoranında çalışırken, yediği dönerin parasını vermek istemeyen müşterisi tarafından bıçaklanarak öldürülen 53 yaşındaki Ahmet Alcan, memleketi Sakarya’nın Akyazı ilçesinde toprağa verildi.

Almanya’nın Bad Kreuznach kasabasında 3 Mart'ta meydana gelen olayda, iddiaya göre Abdül Haki Hakim’e ait restoranda çalışan Ahmet Alcan, yediği dönerin parasını vermek istemeyen Vural A. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından Vural A., Ahmet Alcan’a arkadan saldırarak bıçakla öldürdü. Ahmet Alcan’ın cenazesi yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından memleketi Sakarya’nın Akyazı ilçesine getirildi. Cenaze töreninde Ahmet Alcan’ın 13 yaşındaki küçük kızı Dilara Alcan'ın, "Baba sana doyamadan aramızdan ayrıldın. Sensiz nasıl yaşarım" sözleri yakınlarını da ağlattı.

Cenazeye katılan Almanya'daki iş yerininin sahibi Abdül Haki Hakim, olayı şöyle anlattı:

“Ahmet ağabey sevdiğim birisiydi. İşvereniydim, aynı zamanda çok iyi arkadaştık, çok iyi dostumdu. Saldırgan dükkana sürekli gelen biri değildi. Ahmet Alcan ile herhangi bir tanışıklığı, arkadaşlığı yoktu. Dükkana sarhoş gelip, biraz saygısızlık yapmıştı. Ahmet ağabey de kendisini uyarıyor, dışarı çıkmasını istiyor. Bunun üzerine çıkan tartışmadan sonra katil eve gidip elinde 2 bıçakla geri dönüyor. Hiçbir şey söylemeden arkadan kahpece bıçaklıyor”

Ahmet Alcan’ın cenazesi, dün  Akyazı İlçesi'nin Vakıf Mahallesi Camii'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]