Akyazı'da Emekli Generalin Evleri Ateşe Verildi

Akyazı'da emekli generale ait olduğu ileri sürülen iki ev ateşe verilip yakıldı. Yangını söndürmeye gelen itfaiye ekipleri engellendi.

Altındere Cumhuriyet Mahallesi'nde sabah saatlerinde yaşanan olayda, emekli general olduğu öğrenilen E.H'ye ait olduğu öğrenilen ve kardeşi S.H'nin kaldığı iki ev, iddiaya göre, ateşe verilerek yakıldı. 
Yangını fark edenlerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. SAKTİM ekibi de destek için yangın yerine geldi. 

Ancak iddiaya göre, evdekiler itfaiyenin yangına müdahalesine izin vermedi. Bu arada alevler evleri sardı.  İtfaiyecileri evlerin bulunduğu alana sokmayan kişiler, yanan evlerin arasında bulunan bir otomobilinde uzaklaştırılmasına engel oldu. 

Olay yerine gelen jandarmanın evdekileri uzaklaştırmasının ardından itfaiye ve SAKTİM ekipleri yanan evlere müdahalede bulundu. 

Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangında evler kullanılamaz duruma geldi. 

Yangın sırasında evde bulunan bir kadının asit dolu şişeye vurması sonucu yüzüne gelen asitle yaralandığı ve ambulansla Akyazı Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi. 

Evlerin neden ve kim tarafından ateşe verildiği ile ilgili soruşturma başlatıldı.

1 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle