Akyazı’da özel okulun temeli perşembe günü atılacak

Akyazı ilçesinde faaliyet gösteren Serhat Eğitim Hizmetleri tarafından yaptırılacak ilk özel okulun projesi basın mensuplarına tanıtıldı. Perşembe günü saat 11.30’da temel atma törenine bütün halkımızın davetli olduğu belirtildi.

Okul, Akyazı Kız Meslek Lisesi arkasında, Konuralp Mahallesi Ada Caddesi’nde 2 bin 500 metrekare arazi üzerinde, 4 bin 800 metre kare kapalı alana sahip, 15 derslik olarak yapılacak. Serhat Eğitim Hizmetleri yöneticisi Metin Sert, "Anasınıfı ve ilkokul öğrenimi verecek kolejin 342 öğrenci kapasitesiyle 2015-2016 eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanıyor. Eğitime yapılan yatırımlar, okullarda yetişecek yeni nesille karşılığını uzun yıllar verecektir. Hayırsever vatandaşlarımız okul yapımına sağladıkları katkılarla devletimizin en büyük yardımcısıdır. Temelini atacağımız ve kısa zamanda bitmesini temenni ettiğimiz okulun, tüm öğrencilerimizin, ailelerin ve ülkemizin ufkunu açmasını umuyor, hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

\'Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum\' diyen Hz. Ali’nin sözünü kendilerine şuur ederek, eğitime bu derecede katkı sunmayı hedefleyen işadamlarıyla yola çıktıklarını belirten Metin Sert, "Eğitim öğretim bizim için son derece önemli bir konudur. Burada güzel, hayırlı bir iş var. Fatih Koleji eğitimde Türkiye ve dünya çapında bir marka. Fatih Koleji 30 yıldır Türkiye için dünya ile yarışıyor. Hem Türkiyemize hem de dünyamıza iyi insanlar yetiştirmeye devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Dualarla temelini atacakları eğitim kurumunda gerek ülkeye gerekse topluma yararlı olacak bireylerin yetişeceğini inanmakta olduklarını vurgulayan Sert, "Eğitime yapılan yatırımlar, okullarda yetişecek yeni nesille karşılığını uzun yıllar verecektir. Bu eğitim kurumunda inşallah çok çalışkan ve becerikli, çağla mücadele ve rekabet edebilecek gençlerimiz yetişecektir. Türkiyemizi de her zaman ve her şart altında daha yukarılara ve yükseklere çıkaracaklardır. İlimiz, ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bütün Akyazıları perşembe günü saat 11.30’daki temel atma törenine bekliyorum.” dedi.
Dershaneler, Etüt Merkezleri ve Özel Kurslar
Özel okullar, özel liseler, akşam liseleri
Özel tasarım ayakkabı
özel yatılı erkek yurdu
9 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]