AKAİHL'nin 78 Öğrencisi Seçkin Üniversitelerde

Akyazı seçkin tarım
27 gün önce
Bu yıl ilk mezunlarını veren Akyazı Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (AKAİHL) 78 öğrencisini seçkin üniversitelere yerleştirerek ilçede eğitimin yeni markası oldu.
Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla eğitimin paydaşları ve veliler Akyazı’daki okulların üniversite yerleştirme istatistiklerine odaklandı.
Bu yıl ilk mezunlarını veren Akyazı Proje Kız İmam Hatip Lisesi bu alanda gösterdiği başarıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.
AKAİHL, Tıptan eczacılığa, hukuktan psikolojiye, mühendisliklerden öğretmenliklere, ilahiyattan iktisadi idari bilimlere 53’ü çeşitli fakülteler olmak üzere 78 öğrencisini seçkin üniversitelerin önde gelen fakülte ve yüksekokullarına yerleştirme başarısı göstererek Akyazı’da akademik eğitimin yeni markası oldu.
Okul Müdürü Muammer Hikmet, öğrencilerini iki kanatlı kuşlar olarak yetiştirmek üzere yola çıktıklarını belirterek; "Şükürler olsun ki geldiğimiz noktada öğrencilerimizin akademik hedeflerinden vazgeçmeden manevi değerlerle donatılabileceğini ispatlamış olduk. Herkes istatistiklerle gördü ki AKAİHL Akyazı’da eğitimin yükselen yıldızı ve akademik başarının yeni adresi olmuştur.
Üniversite Yerleştirme sonuçlarının açıklanma takviminin LGS tercihlerinden sonra olması bizler ve velilerimiz için bir talihsizlik ancak bu uzun soluklu bir maraton ve biz bayrağı çok daha ilerilere taşıma azmindeyiz" dedi.
'Hiçbir başarı tesadüf değildir' diyen Hikmet; "Kurumsal başarılar ekip çalışması ve ruhunun ürünüdür. Bu vesileyle başarıda emeği geçen başta öğretmen ve idarecilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılarıyla bizleri ve ailelerini gururlandıran değerli öğrencilerimizi tebrik ediyorum" diye konuştu.