Ailesi, AK Partili Şaban Dişli'ye Sahip Çıktı

Hidrolik dişli pompalar
yüksek basınç dişli pompa
14 yıl önce
Hakkında çıkan rüşvet iddialarından sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeliğinden istifa eden Şaban Dişli'ye ailesi sahip çıktı.

Sakarya'nın Geyve ilçesinde yaşayan Şaban Dişli'nin babası Aslan Dişli, oğlunun rüşvet aldığı iddialarına inanmadığını belirterek, "İddialara inanmıyorum. Ben çocuğuma haram yedirmedim ki o da çalsın. Ben hastayım, hastaneden kalktım geldim. 'Bakanlık verilecek' denince böyle bir yola tevessül ettiler" dedi.

Ağabey Ahmet Dişli de, "150 bin euro aylık alan adam bu kadar paraya tenezzül eder mi? Avrupa'yı bırakıp buraya gelir mi? Başka ne söyleyeyim. Kına yaksın gazeteciler. Ona bir komplo hazırladılar. Ben kardeşimi bilmez miyim? Ben ona söyledim zaten, 'Türkiye'ye gelme' dedim. 'Türkiye sana yarar bir ülke değil' dedim. 25 yıldır Amerika'da Hollanda'da kalan insansın, buraya gelme, yapamazsın' dedim. Milletvekili olacağı zaman aday olup olmama konusunda bize danıştı. Biz de, 'Olma, huzurun bozulur' dedik. Bakanlık söz konusu olunca bunlar yaşandı. Bunu yapanlar Allah'a nasıl hesap verecek?" diye konuştu.