AGD'den kış etkinlikleri ve dinlenme kampı

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi, ortaokul öğrencilerine yönelik Kış Etkinlileri isimli kampa hazırlanıyor. Şube Orta Okullar Komisyon Başkanı Muhammed Mücahid Sürücü etkinlikle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Milli Gençlik Vakfı’nın merhum genel başkanı Adnan Demirtürk’ün “Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız bir tohum ekiniz. 10 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir fidan dikiniz. 100 yıl sonrasını düşünüyorsanız bir insan yetiştiriniz” sözünü kendimize şiar edinmiş bir biçimde çalışıyoruz diyen Sürücü devamında şunları söyledi:
“Anadolu Gençlik Derneği, yeryüzünde iyinin, güzelin, faydalı olanın, adaletin tesisi için çalışan, hakkı üstün tutan, nefis terbiyesini esas alan, önce ahlak ve maneviyat düsturuyla çalışan, ülkemizdeki gençlerin tamamına hitap eden bir yapılanmadır. Üzerimize düşen vazifeyi, ‘insanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ düsturuyla yapmaktayız. Kendine, topluma, çevreye ve Rabbine karşı sorumluluklarının farkında olan; tarihini bilen, yaşadığı zamanın künhüne varan ve gelecek tasavvuru yapabilen; yeryüzünde kalmak üzere değil beklemek üzere bulunduğunu hisseden; can taşıyan bütün varlıklara karşı merhamet hissiyle ve bütün söz ve davranışlarında sadece ve sadece alemlerin rabbinin hoşnutluğunu arayan bir genç yetiştirmektir. Bu noktada İstanbul’un Fethi, Mekke’nin Fethi, Diyarbakır’ın Fethi gibi milli, dini, tarihi gün ve gecelerin anlam ve önemine uygun kutlama programları düzenlemekteyiz. Atalarımızın kabirlerine ziyarette bulunup dua edebilmek için Çanakkale, Bursa, Edirne, Söğüt gezileri düzenlemekteyiz. Üniversiteli, Liseli, Ortaokullu kardeşlerimize Kur’an, Siyer, Akaid dersleri ve akademik gelişmelerine katkı sağlamak için okul derslerine yardımcı olabilecek Yaz Etkinlikleri düzenlemekteyiz. 

Yaz etkinliklerinde öğrencilerimizin almış oldukları eğitimi pekiştirmeleri açısından 29-31 Ocak tarihleri arasındada Kış Etkinlikleri isimli program yapacağız. 5-8. Sınıf arası tüm kardeşlerimizi programımıza davet ediyoruz. İrtibat için Kent Meydanı karşısında bulunan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesine gelinebilir” ifadelerini kullandı.
8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]