Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

AGDAŞ, Ferizli'de mahallenin yarısını unuttu

CHP Ferizli İlçe Başkanı Kemal İlter, Ferizli ilçe merkezinde bulunan İnönü Mahallesi’nin altyapı ve doğalgazının yapılmadığından dolayı mahalle sakinlerinin AGDAŞ ve Ferizli Belediyesi’ne karşı tepkili olduklarını söyledi.

Kemal İlter “Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, doğalgaz getirdik diye reklamını yapadursun işin öyle olmadığını inceleyenler görecektir” dedi.

Adapazarı- Karasu Karayolu’nun İnönü Mahallesini ikiye böldüğünü ifade eden Kemal İlter, ”Ferizli Belediyesi’nin 71. Sokak’ta hiçbir altyapı hizmeti götürülmediği, AGDAŞ ile Karayolları’nın ihtilafa düştükleri, karayolu kenarındaki 7 metrelik kısma Karayolu idaresinin altyapı yapılmasına izin vermediği ve konuyla ilgili olarak Ferizli Belediyesi’nin çözüm için girişimde bulunmadığı mahalle sakinleri tarafından dile getirilmektedir. İşi çözecek olan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk olmasına rağmen ses seda çıkmamaktadır” şeklinde konuştu.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’un bölünmüş olan mahalleyi üst geçitle birleştirme sözü verdiği fakat sözünü tutmadığını belirten İlçe Başkanı Kemal İlter, “Karayolunda karşıdan karşıya geçmek öğrenciler ve yaşlılar için büyük tehlike arz etmektedir. Ahmet Soğuk bir türlü Ferizli’nin merkezindeki caddeden dışarıya çıkıp kenar mahalleleri, varoşları görmemektedir. Cilalı işler ve reklam ile halkımızın gözünü boyadığını sanıyor. Varoşlardan lağım suyu, pislik akıyor. İnönü Mahallesi’nin 71. Sokak sakinleri de doğalgaz hattı, üst geçit ve sokakların yapılmasını isteyip beklemektedirler” diye konuştu.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]