Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

AGDAŞ’tan sanata tam destek

AGDAŞ, Rabia Keskin’in hazırladığı Resim ve Kaatı sanatı eserlerinin sanatseverler ile buluşmasına köprü oldu.

AGDAŞ binasında gösterilen “Resim ve Kaatı” sergisinin açılışında konuşan AGDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mesut Yaşar Uzun, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı kınayarak başladığı açılış konuşmasına AGDAŞ’ın sanata geçmişte olduğu gibi ileride de destek vereceğini belirtti. Genel Müdür Yardımcısı Uzun, “AGDAŞ, geniş vizyonu ile çevreye ve topluma katkı sağlayan projeleri her zaman desteklemekte ve uygulanmasına öncülük etmektedir. Sizlerin de bildiği gibi hizmet binamıza Nisan 2015’te taşındık. O yüzden bu sergi, binamızda yaptığımız ilk etkinlik olma özelliğini taşıyor. Bunun için AGDAŞ ailesi olarak ayrıca bir heyecan içerisindeyiz. Bugün bizi yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

AGDAŞ'a teşekkür ediyorum AGDAŞ’ta gerçekleşen ilk sergide eserlerinin yer almasından mutluluk duyduğunu ifade eden Sanatçı Rabia Keskin, “Bu benim ilk sergim olmamasına rağmen ilk sergim kadar heyecanlıyım. Bugün beni burada yalnız bırakmayan tüm davetlilere ve bu sergiyi açmamıza destek veren AGDAŞ’a teşekkür ediyorum. Uzun süredir uğraştığım ve çok büyük keyifle hazırladığım eserlerimi sizlerin beğenisine sunuyorum.” ifadelerini kullandı. Sergide 27 adet eserin sergilendiği ve beğenilen çalışmalardan bazıları sergiye gelenler tarafından satın alındı.

Sergiye katılan İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sn. Gündüz Doğan Öztürk yaptığı açıklamada ‘Bu güzel eserlerinin sahibi Rabia Keskin Hanım’a ve sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı AGDAŞ’a teşekkür ederim.’ dedi.

Sosyal sorumluluk projeleri devam ediyor

Daha önce topluma ve çevreye yönelik birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren ve yeni projeler üretmeye eden AGDAŞ bu projesiyle sanata ve sanatçıya destek verdiğini gösterdi.

AGDAŞ, kurulduğu 2003 yılından beri sosyal sorumluluk projeleri üretip desteklemekteydi fakat 2013 yılında şirket çalışanları tarafından gönüllülük esasına göre “AGDAŞ Sosyal Sorumluluk” ekibini kurarak bu alanda daha iyi, daha etkin bir konuma geldiği belirtildi. Bu ekip “Paylaşım Kumbarası, Çevre Temsilcisi” gibi her yıl topluma, çevreye, insana ve sanata değen projeler üretip stratejilerine uygun olarak Sakarya’ya katkı sağmayı hedeflediği söylendi. Yapılan açıklama tüm bu projelerin oluşmasına imkân sağlayan, AGDAŞ’ın bağlı olduğu ERDEM HOLDİNG’e teşekkür edilerek son buldu.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle