AFA'da Karagöz oyunu var

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tiyatro Buluşmaları devam ediyor.

İstanbul Şehir Tiyatroları\'nın "Karagöz Tatlıcı" adlı çocuk oyunu, 30 Nisan\'da AFA\'da sahnelenecek. Program, saat 13.00\'da başlayacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Kültür Sanat Etkinlikleri Nisan ayı programı kapsamında 30 Nisan Salı günü saat 13.00\'da, AFA\'da, bir çocuk oyunu sahnelenecek.

Karagöz Tatlıcı

Caner Bilginer\'in yazıp yöneterek aynı zamanda Zeynep Ceren Gedikali ile oyunculuğunu paylaştığı Karagöz Tatlıcı\'nın konusu ise şöyle: Karagöz, tatlıcı dükkânında çalışırken tulumba tatlısının kazanına düşüyor. Tatlıyı yaparken sağlıklı malzeme kullanmadığından ustası onu uyarmak için yaptığı tatlıları ona yediriyor. Karagöz uykuya dalıyor. Rüyasında tulumba tatlısı kazanına düşüyor. Kazandaki tulumbalar Karagöz ile arkadaş olup bir dahaki sefere sağlıklı malzeme kullanması için onu ikna ediyorlar. Uyanınca ustasından özür diliyor ve sonuçta arkadaşlarının sağlığı için en doğru şeyin sağlıklı malzeme kullanılması gerektiğini öğreniyor.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
419953ca6a7d63f3110b75398b23c7c9@