Adliye binasının ihalesi 26 Haziranda yapılacak

Sakarya’ya yapılacak olan Bölge Adliye Binasının ihalesi 26 Haziran’da yapılacak.

Sürecin çok hızlı ilerlediğini kaydeden AK Parti Sakarya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Ali İhsan Yavuz, “Böylesine önemli bir mahkemeyi Sakarya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

6 ilin kıyasıya yarıştığı ve kendi şehirlerine almak için uğraş verdiği Bölge Adliye Mahkemesi için ihale tarihi belli oldu. Sakarya’ya kurulacak olan Bölge Adliye Mahkemesi Sakarya’nın yanısıra Kocaeli, Düzce, Bolu, Zonguldak ve Bartın illerine hizmet verecek.
Bölge Adliye Mahkemesinin 30 bin metrekare bir alana Donatım’daki eski Adliye Binasının yerine yapılacağını kaydeden AK Parti Sakarya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Ali İhsan Yavuz, “Bölge Adliye Binamızın projesi onaylandı ve 26 Haziran tarihinde ihalesi yapılacak. Süreç çok hızlı ilerliyor. 30 bin metrekare alana kurulacak olan Bölge Adliye Mahkemesi’nde 24 daire olacak ve 65 savcı görev yapacak. Biliyorsunuz Bölge Adliye Mahkemesi için diğer illerde büyük çaba verdi ancak Bölge Adliye Mahkemesini Sakarya’mıza kazandırdık. Bunun için çok mutluyuz. Böylesine önemli bir mahkemeyi Sakarya’ya kazandırmış olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mahkeme Sakarya için büyük bir avantaj. Süreç çok hızlı ilerliyor. İhalesi yapıldıktan sonra Bölge Adliye Mahkememiz en kısa sürede tamamlanacak” dedi.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
2a6debf85b0e4e188eeb3f10e16893a9@