Adına habersizce çıkartılan kredi kartı icralık etti !

Akyazı\'ya bağlı Şerefiye Köyü\'nde yaşayan 3 çocuk babası 45 yaşındaki Aytekin Çınar, adına habersizce çıkartılan kredi kartı nedeniyle 8 bin liraya ulaşan borcu için icra işleminin başlatıldığını öğrenince şoke olduğunu söyledi.

Adına çıkartılan kredi kartının hala kullanıldığını öğrendiğini belirten  Çınar, Cumhuriyet Savcılığı\'na suç duyurusunda bulundu.

Aytekin Çınar, 2010 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu İstanbul’da 2 yıl tedavi gördükten son aldığı iş göremez raporuyla 2012 yılının sonlarında malulen emekli oldu. Emekli maaşını PTT aracılığıyla alan ve bankalarla bugüne kadar emekli maaşı da dahil hiç bir işinin olmadığını söyleyen Aytekin Çınar, buna rağmen adına kredi kartı çıkartılmısına şaşırdığını söyledi.

Aytekin Çınar, özel bir bankanın avukatının kendisini arayarak, kredi kartından dolayı faizi, avukatlık masrafları hariç 8 bin lira civarında icralık borcu olduğunu bildirdiğini, kendisinin bugüne kadar hiçbir şekilde kredi kartı kullanmayıp, banka şubesine dahi uğramadan icralık olduğunu belirtti. Aytekin Çınar şunları söyledi:

“Geçirdiğim trafik kazası sonrası İstanbul\'da 2010–2012 yılları arasında hastanede yatarak tedavi gördüm. Tedavi sonrasında rapor çıktı ve ben bu raporla emekli oldum. Şu anda PTT\'den maaşımı alıyorum. Herhangi bir bankayla bir bağlantım olmadı. Beni icraya veren bankanın ismini bu olaydan dolayı duydum. Benim hiçbir bağlantım yok, hiçbir mal varlığım da yok. Bu kartı nasıl verdiler, ben onu da anlayamadım. İstanbul’dan avukat aradı. \'Kredi kartınızdan dolayı bu karta ait 7 – 8 bin lira civarında bir borcunuz var\' dedi. Hatta adıma çıkartılan kredi kartı hala kullanılıyormuş. Ben bu borcu ödeyemem. Faizi de işlemeye devam ediyor. Benim bu parayı ödemeye imkanım yok. Zaten yeni emekli oldum. Hasta olduğumdan benim de masraflarım var. Ailem bakıyor bana. Benim bu kartı çıkarma şansım, imkanım yoktu. Bu kartı kim çıkarmışsa onu bulsunlar, cezasını versinler. Banka adına şikayetçiyim. Benim adıma nasıl kart çıkartılır, ben olmadan nasıl bu kart teslim edilir?”

Aytekin Çınar, yaşadığı olayla iligili Akyazı Cumhuriyet Savcılığına başvurdu.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]