Adil Öksüz ilk emri 9 ay önce vermiş

Darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten ve yakalandıktan sonra serbest bırakılan Öksüz, 2015 Eylül ayında yazdığı makalede askerlere yapacakları darbeyi tarif etmiş.

LEVENT ALBAYRAK/HABER MERKEZİ

15 Temmuz darbe girişiminde Akıncılar Üssü'nde yakalandıktan sonra serbest bırakılan ve halen firarda olan FETÖ'nün TSK İmamı Adil Öksüz'ün Erzurum'da Ekevakademi adlı bir dergide yayınlanan makalesinin içeriği dikkat çekti. FETÖ soruşturmasını yürüten polis, Öksüz'ün 2015 eylül ayında yayımlanan yazısında ihanetin talimatını verdiğini tespit etti. Öksüz tarihi bir hikayeyi kullandığı makalesinde şu bölümlere yer veriyor:

KAVMİ HARBE KIŞKIRTIN

Cedus kavminin önde gelenleri hükümdarları Tasm kavmi kralını devirmek için hile yapılmasını istiyor. Hileye karşı çıkanlara ise şu mesaj veriliyor: Biz senin hayatın için, açık bir baskın yapamayız. Hilekârlıklarda, kavimler için akıllı fırsatlar vardır.   Kavmi harbe kışkırtın. Orada ani bir baskın yapın. Hatta kavmin önde gelenlerini tepeleyin, öyle ki, bütün boyunlarını vurup tuz buz edin. Ey kavmim! Harbe girmekten aciz olmayın! Kavmi harbe kışkırtın.

KILIÇTAN GEÇİRİYORLAR

Terörist Adil Öksüz'ün alıntıladığı olaya göre Cedus kavmi, planını yaptıktan sonra Tasm kralını yemeğe davet ediyor. Kral yemeğe kalabalık askerleriyle geldiği için bir vadide ağırlanıyor. Bu sırada silahını kuma saklayan askerler yemeğe çağırdıkları kralı ve askerlerini kılıçtan geçiriyor.
7 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
d59d16405824f65183398c3c1adb39be@