ADASU'dan Söğütlü ve Ferizli'ye Dev Yatırım

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ADASU) ilçelerdeki kanalizasyon, yağmursuyu ve içmesuyu yatırımlarını sürdürüyor.

Ferizli ve Söğütlü'de büyük projelere imza atan ADASU, ilçelerin altyapı ihtiyacını gerçekleştirdiği çalışmalarla sona erdiriyor. ADASU ekiplerince Söğütlü Gündoğan'da bulunan açık kanalın kapatılması çalışmaları sürüyor. 1500 metrelik açık kanalın yağmursuyu bağlantıları tamamlandı. Kanalın 250 metrelik bölümünde dolgu çalışması yapıldı.

ADASU Genel Müdürü Rüstem Keleş, Ferizli ve Söğütlü'nün altyapısının hızla yenilendiğini, her iki ilçede de yağmur suyu yatırımları ile abone bağlantılarına ağırlık verildiğini söyledi.

Keleş Göndoğan'da bulunan açık kanalın çevre sağlığını tehdit ettiğini belirterek “Kötü bir görüntü oluşturan ve çevre sağlığını tehdit eden Gündoğan Deresi'nde ıslah çalışması başlattık. Derenin bir bölümünde dolgu çalışmasını tamamladık. Bir yıl içinde bin 500 metrelik bu kanalı kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

Dere ıslahı çalışmalarının yanı sıra Söğütlü'de yağmursuyu yatırımlarını da sürdüren ADASU ekipleri, Bağcılar ve Şeref Sokak'ta toplam 1000 metrelik yağmur suyu projesi gerçekleştirdiler. Projeyle bölgedeki yağmur suyu sıkıntıları büyük ölçüde aşıldı.

ADASU ekipleri Ferizli'de birçok mahallenin yağmursuyu ihtiyacına döşediği yeni hatlarla son verdi. Kemalpaşa Mahallesi, Özcan ve Yavuz Sokak'ta yağmursuyu kanalı döşeyerek, bölgenin yağmursuyu sorununu giderdi.

ADASU Ferizli'nin Değirmencik Mahallesi'nde abone bağlantısı çalışması başlattı. ADASU ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalarda 4 bin 500 abonenin içme suyu bağlantısı yapıldı. 2 ay içinde 5 bin 200 abonenin içme suyu bağlantısı yenilenmiş olacak.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]