Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

ADARAY, ilk seferini gerçekleştirdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin ulaşımda modern çözümleri bir bir hayata geçiyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığınca TCDD\'den kiralanan hafif raylı sistem ADARAY, Adapazarı-Arifiye hattında bugün saat 08.00\'de ilk seferini gerçekleştirdi.

Adapazarı-Arifiye hattında çalışmaya başlayan ADARAY ilk seferini gerçekleştirdi. ADARAY\'ın her saat başı Adapazarı\'ndan, saat ortalarında da Arifiye Tren Garın\'dan hareket edeceği öğrenildi. Hafif raylı sistem olan ADARAY’a vatandaşlar dilerse bisikletleri ile bile binebilecek.

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; "Sakarya Büyükşehir Belediyesi\'nce Arifiye\'de hayata geçirilen Şehirlerarası otogar, mevcut otobüslerin modernizasyonu ve şimdi de ADARAY projesi ile Arifiye İlçemizin dışa açılan kapısı konumuna geldi. Bu yatırımların ilçemizde sosyal ve ekonomik hayatın canlanmasına çok büyük katkısı olacağı kanaatindeyiz. Artık dileyen vatandaşlarımız bisikleti ile ADARAY\'a binip, Gölbaşı Park’ta kahvaltısını yapacak, göl kıyısındaki bisiklet yolunda bisikletine binebilecek. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle