Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Adapazarı'nda ülkücüler Kent Meydanı'na yürüdü

Sakarya Ülkü Ocakları, 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle Çark Caddesi’nden Kent Meydanı\'na kadar yürüyerek Kent Meydanı’nda bir basın açıklaması yaptı.

3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşe çok sayıda ülkücü katıldı. MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, Adapazarı İlçe Başkanı Hasan Pınarcı’nın yanı sıra, kadın kolları üyelerinin de hazır bulunduğu yürüyüşte ülkücüler, sloganlar eşliğinde Kent Meydanı\'na geldi.

Burada Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Samet Şahin tarafından basın açıklaması okundu. Şahin, “Bugün Türk Milliyetçiliğin diriliş, Türklük şuurunun şahlanış günüdür. Bugün Ne Mutlu Türküm Diyene sözünün bir kez daha anlam kazandığı, Türk milletinin yabancı ideoloji ve kültüre tüm benliğiyle karşı çıktığı kutlu bir gündür. Türk milliyetçiliğini yok etmeye çalışan, Türk benliğini hapsetmeye çalışan zihniyetin, tüm zorbalıklara rağmen, Türk evlatlarının dik duruşu sergilediği, baş eğmediği, direnç gösterdiği onurlu gündür. 3 Mayıs kendisi ile sembolleşen Hüseyin Nihal Atsız ve arkadaşlarının hürriyete ve tam bağımsızlığa olan inancını milletin şuuruyla perçinlediği, Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyin deyimiyle Türk milletinin bayraklaşan hareketidir. Bizler çağlar açıp çağlar kapayan bir neslin emanetçileri olarak Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının onurlu duruşunun emanetçileri olarak Hüseyin Nihal Atsız beyin direnişinin ve başbuğumuzun rahmetli Alparslan Türkeş beyin fikir, duygu ve düşüncelerinin emanetçileri olarak gerçekleştirdiğimiz 3 Mayıs Türkçülük-Turancılık yürüyüşüyle Milliyetçiliği ayaklar altına alan zihniyeti nefretle kınıyoruz” dedi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]