Adapazarı'nda Kar Tatili Sona Erdi

Adapazarı'nda, yoğun kar yağışı nedeniyle iki gün ara verilen eğitim ve öğretim bugünden itibaren başlıyor.

Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar gereği iki gün ara verilen eğitim ve öğretime bugünden itibaren başlanmasına karar verildiği belirtildi. İlçelerde eğitim ve öğretime devam edilip edilmeyeceğine ise kaymakamlıklar tarafından karar verileceği belirtildi.

Bu arada, Sakarya genelinde kar nedeniyle 92 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu ifade edildi.
 
Bazı İlçelerimizde Kar Tatili Uzatıldı

Karapürçek ve Taraklı ilçesinde kar yağışı ve buzlanma sebebiyle taşımalı eğitim veren okullarda eğitime 1 gün daha ara verildi. Geyve, Hendek, Kocaali ve Pamukova ilçelerinde ise yollarının kapalı olması nedeniyle okula gelemeyecek öğrencilerin idari izinli sayılacakları bildirildi.

CİHAN muhabirinin ilçe kaymakamlıklarından aldığı bilgiye göre, Karapürçek ve Taraklı ilçelerinde kar ve buzlanmadan dolayı taşımalı eğitim veren yatılı bölge ilköğretim okulu ve köylerdeki ilköğretim okullarında, 20 Şubat Çarşamba günü (Bugün) eğitime ara verildiği kaydedildi.

Geyve ilçesinde 5, Hendek'te 3, Kocaali'de 5 ve Pamukova'da 2 köy yolunun ulaşıma kapalı bulunduğu belirtilerek, bu köylerde okuyan öğrencilerin okula gelememeleri durumunda idari izinli sayılacakları ifade edildi.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]