Adapazarı ve Ferizli'de Kutlu Doğum Haftası böyle kutlandı

Adapazarı Orhan Gazi Kültür Merkezi'nde ve Ferizli'de Kutlu Doğum Haftası şenliği vardı.

-Adapazarı

İlahiyatçı Yazar Faruk Başer Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlik için Sakarya’ya geldi. Orhangazi Kültür Merkezi’nde konferans veren Başer, dinleyenleri mest etti.

Adapazarı İlçe Müftülüğü’nün “Hz Peygamber ve Güven Toplumu” temalı Kutlu Doğum programları kapsamında Prof. Dr. Faruk Başer hocayı konuk etti. Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak ve çok sayıda davetlinin katıldığı program katılımcıları mest etti.

Prof. Dr Faruk Başer Orhangazi Kültür Merkezi’ni dolduran kalabalığa kutlu doğum haftasının ancak namazla kutlu olacağını anlatarak başladı. Başer “Kur'an-ı Kerim önceki peygamberlerin hayatlarında da namazın ve zekâtın bulunduğunu haber verir. Hepsi dinin bu iki temel unsurunu öğretmek için gelmiştir. Zekât malın, servetin, bölüşümün, kısaca dünyanın düzenini sağlar, İslam’ın köprüsüdür, namaz da dinin direği” diyerek detaylarıyla Hz Peygamber ve Güven Toplumu ve Kutlu Doğum Haftasıyla alakalı bilgiler verdi.

Programı takip eden Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Kaya “Faruk Başer hocamız bizleri engin bilgi ve birikimiyle doyurdu. Adeta bizleri bilgi ile harmanladı. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim. Toplumun güven duygusunu İslam üzerinden inşa etmek, güven duygusunu artırmak için benzer organizasyonlar daha sıklıkla yapılmalı” dedi.

-Ferizli

Ferizli İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Programı ilçe müftülüğü konferans salonunda düzenlendi. Katılımcılara çiçek takdim edildi. İlahiyatçı yazar Ragıp Güzel Hz. Peygamber ve Güven Toplumu konulu söyleşiyi yaptı.

Programa İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlahiyatçı Yazar Ragıp Güzel, İlçe Müftüsü İsmail Temel, bürokratlar, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve ardından okunan istiklal marşı ile başlayan program Ferizli Merkez Camii müezzini Zekeriya Özkaya’nın Kuran tilavetiyle ve Diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez’in Kutlu doğum Haftası nedeniyle yayınladığı mesajla devam etti.

Programın selamlama konuşmasını yapan Ferizli İlçe Müftüsü İsmail Temel katılımcıların Kutlu Doğum haftasını kutlayarak Efendimizden herkesin ilham alması gerektiğine vurgu yaptı ve katılımcılara teşekkür etti.

Şiir dinletisi ve sinevizyon gösterimiyle devam eden Kutlu Doğum Haftası programında Ferizli ilçe müftülüğü konferans salonunu dolduran katılımcılara hitaben İlahiyatçı yazar Ragıp Güzel ‘’Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’’ konulu konuşmasını yaptı. Güzel, ''Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) her söylediğinde ayrı bir özellik vardır. Peygamberimizin (SAV) örnek hayatından ilham almalıyız. Komşularımızla, eşlerimizle iyi geçinmeliyiz. Müslüman elinden ve dilinden kimsenin zarar görmeyeceği insandır. Emanete riayet etmeyenin, sözüne sadık olmayanın imanı eksiktir. Peygamber efendimizin (SAV) duasını almak istiyorsak, kimsenin gıybetini etmemeliyiz. Çevresiyle ve eşleriyle iyi geçinen, ahlaklı kişiler Efendimizin (SAV) dediği gibi; sizin en hayırlılarınızdır.'' dedi.

Çiçek ve ödül takdiminin ardından Ferizli Belediyesi ve İlçe Müftülüğünün yaptığı ikramlarla program sona erdi.

7 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
ca905997df30d65b89cc99a4eead9a51@