Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Acarlar Longozu dünyaya tanıtılacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, dünyada sadece üç tane bulunan ve su basar ormanlardan biri olan Acarlar Longozu’nu dünyaya tanıtacaklarını söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Acarlar Longozu’nda incelemelerde bulundu. Bakan Eroğlu’na Sakarya Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da eşlik etti. Karasu’nun dünyanın en önemli doğal zenginliklerinden biri olan su basar ormanına sahip olduğuna dikkat çeken Bakan Eroğlu, “Böyle bir yer İtalya’da olsa girişinden içindeki diğer kademelerine kadar her yerinden para kazanırdı. Buranın tanıtımını çok iyi yaparak dünyaya ismini duyuracağız. Acarlar Longozu ile ilgili bir çalışma yaparak buranın para basan bir yer haline gelmesini sağlayacağız” dedi.

Bakan Eroğlu, hazırlanacak projenin 10 Haziran günü saat 11.00’de açıklanacağını belirtti. Acarlar Longozu’nun doğal güzelliği karşısında oldukça etkilenen Bakan Eroğlu, longozu gezmeye gelen Japon turistlerle de sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]