Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

9 Mayıs Avrupa Günü Sakarya'da kutlandı

Sakarya Valiliği Avrupa Birliği Proje ve Koordinasyon Merkezi tarafından, ‘‘9 Mayıs Avrupa Günü’’ kutlama programı Ahmet Faik Abasıyanık Kültür Merkezi\'nde (AFA) yapıldı.

Programa Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Prof. Dr. Mehmet Altan, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Daire Müdürleri, Oda Başkanları, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Programın açılışında Sakarya Valiliği Avrupa Birliği Proje ve Koordinasyon Merkezi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Ortaokul ve Lise Öğrencilerine yönelik yapılan, ‘‘9 Mayıs Avrupa Günü’’ konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Mustafa Büyük verdi.

Ödül töreninin ardından Vali Mustafa Büyük yaptığı konuşmasında, ‘‘Bu gün burada valiliğimiz Avrupa Birliği Proje ve Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen Avrupa Günü kutlamaları kapsamında bir aradayız. Türkiye coğrafi olarak, tarih olarak, insan ilişkileri ve kültürel yapısı itibariyle Avrupa’yla birlikte olma kararını ve iradesini ortaya koyduktan sonra hepimize görev ve sorumluluklar düşüyor. Biz Valilik olarak bu konuda çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Ancak işin asıl sorumluluğunun sivil bir kanatta, sivil bir alanda yürütülmesi gerekiyor. Bizim de bu alana yapacağımız çalışmalar ile destek olmamız gerekiyor’’ dedi.

Vali Büyük’ün konuşmasının ardından Prof. Dr. Mehmet Altan ‘‘Sanayi Sonrası Dönem ve Avrupa Birliği’’ konulu konferansı verdi. Konferansın sonunda Vali Mustafa Büyük ve tüm davetliler, AFA fuaye alanında sergilenen “Avrupa Günü” konulu resim sergisini gezdiler. Düzenlenen yarışmada dereceye giren eserlerin yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]