50 yıl sonra biraya geldiler

Bundan tam 50 yıl önce Karaosman İlkokulu’nda öğretmenleri Yıldız Mutlu’nun öğrencileri olarak aynı sınıfı paylaşan zamanın öğrencileri yıllar sonra bir araya gelerek, nostalji ve duygu yüklü bir kahvaltı programıyla eski günleri yad etti.

Duygu yüklü program

Karaosman İlkokulu’nda Öğretmenleri Yıldız Mutlu’nun öğrencileri olarak 50 yıl önce aynı sınıfta okuyan 1962-1963-1964 doğumlu zamanın öğrencileri; Aydın Yelman’ın organizasyonuyla Ormanpark’ta gerçekleşen kahvaltılı buluşma programında ilk kez bir araya geldi. Aynı sınıftan arkadaşları olan TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan’ın da katılarak, arkadaşlarını yalnız bırakmadığı programda, yollar sonra Öğretmenleri Yıldız Mutlu’yu ve birbirlerini gören arkadaşlar; adeta duygulu anlar yaşadı. Herkesin yanında getirdiği o yıllara ait fotoğraf, cetvel ve kalem ve silgi ile nostalji havası yaşayan arkadaşlar; eski günleri yad etti. 50 yıl önceki öğrencilerini karşısında gören Öğretmen Yıldız Mutlu; heyecan, duygu ve mutluluğunu herkese isim ve numaralarıyla hitap etmesi ise duyguları daha da arttırdı.

Hepsi bir arada

Programa ise Sakarya dışında; İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara, Eskişehir, Çorlu ve Düzce ilerinde ikamet eden Erdoğan Arıkan, Funda Mutlu, Dursun Batman, Mesude Korur, Osman Aydın, Sabriye Özparlak, Harun Kaya, Nihat Demir, Nilgün Akyol, Aydın Yelman, Nesrin Ardalı, İsmail Çavuşoğlu, İskender Yolcu, Ayten Güler, Muharrem Kaplan, Pakize Gürateş, Sabriye Aydın, Müjgân Tunç, Hanife Çelebi, Hatice Kırmış,  Safiye Yılmaz, Mustafa Arda ve Berrin Ortan katıldı. Günün anısına bir konuşma yapan TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan; 50 yıl sonra sınıf arkadaşlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını belirterek, birlikte temiz ve saf duygularla 5 yıl geçirmenin güzelliğini 50 yıl sonra aynı duygularını yaşadıklarını söyledi. Aslen Sakaryalı olan Erdoğan Arıkan; günün anısına Öğretmeni Yıldız Mutlu’ya TRT nostalji radyosu hediye etti.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
2e444b069e0da611af640e79a097c1d6@