50 bisikletçi 32 kilometrelik yolu kat etti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Dağ Bisikleti Turları devam ediyor. Program kapsamında gerçekleştirilen İl Ormanı parkuruna katılan sporcular ve bisikletseverler tamamı asfalt olan etap boyunca 32 kilometre yol kat etti.

Gerçekleştirilen etkinlikten çok keyif aldıklarını belirten katılımcılar, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve katılımın ücretsiz olduğu Dağ Bisikleti Turları, devam ediyor. İl Ormanı parkuruna katılmak için Kentpark Öğretmen Evi yanındaki toplanma noktasında buluşan bisikletseverler, saat 9.00’da 50 kişilik grupla hareket etti. Saat 10.20’de İl Ormanına ulaşan bisikletseverler burada verilen molada Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu ikramlardan yararlanarak dinlendi. Saat 11.30’da dönüş yoluna çıkılarak saat 12.20’de başlangıç noktasına varıldı. Yol güzergâhında Sakaryalıların ilgiyle izlediği etkinliğe katılan sporcular ve bisikletseverler etkinlikten büyük bir keyif aldıklarını belirterek etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Ayrıca parkur boyunca İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan tedbirler ise etkinliğe ayrı bir güzellik kattı.

Dağ Bisikleti Turları, 26 Mayıs 2013 Pazar günü Doğançay - Kayalar - Arifiye etabıyla devam edecek. Sürüş, Doğançay köy meydanında başlayacak. Kentpark Öğretmen Evi ile Doğançay arasının araçlar intikalinin ardından başlayacak parkurda asfalt ve toprak bölümler bulunmaktadır. Gidiş mesafesinin 20 kilometre olduğu etap için dağ bisikleti ile katılım tavsiye edilir. Ücretsiz Dağ Bisikleti Turları’na katılmak isteyen vatandaşlar Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü’nün 241 20 02 no’lu telefonlarından ayrıntılı bilgi alabilir ve Büyükşehir Belediyesi kurumsal web sayfasından kayıt yaptırabilirler.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]