5 yıldızlı BW Premier Otel Sakarya, kapılarını açtı

Best Western Premier Otel Sakarya yöneticileri, basınla buluştu.

Geçtiğimiz Nisan ayında Sakarya'da hizmet vermeye başlayan Dünyaca ünlü Best Western Premier Otel zinciri, kapılarını basın mensuplarına açtı. Gerçekleşen basın toplantısında otel için yapılan çalışmalar ve otelin özellikleri hakkında bilgiler verildi.

Konuyla ilgili BW Premier Genel Müdürü Mehmet Yüce şu açıklamayı yaptı:


"Mega Varlık A.Ş. tarafından satın alınan otel binamız işletilmek üzere yine Mega Varlık A.Ş. ne ait olan Ani Otel İşletmeleri A.Ş. ne kiraya verilmiştir. Tesisin tekrar otel işletmesi olarak faaliyete geçmesi, renovasyon ve tüm organizasyon Mega Varlık A.Ş. adına koordine edilmiştir.  Bilindiği üzere otel binamız, bundan önce 5 yıl boyunca yerli bir marka otel olarak faaliyet göstermiştir. Otelin el değiştirmesi ile birlikte günümüz otelcilik standartlarının yakalanması adına bazı çalışmalar yaptık. Bunlardan ilki, otelimizin işletme anlayışında değişiklik yapmaktı. Günümüzde; Türkiye’de ve dünyada iş ve şehir otellerinde marka olmak vazgeçilmez bir seçenek olmuştur. Biz de bu anlayıştan yola çıkarak Uluslararası zincir otel markaları ile görüşmeler yaptık. Lokasyonumuza, kapasitemize, misafir beklentilerimize uygun olan markalardan Best Western markası ile anlaşma yaptık. Best Western oteller zinciri Amerika menşeili bir marka olmakla birlikte dünya üzerinde 100 den fazla ülkede faaliyet gösteren 4000 i aşkın otele sahiptir. Bu özelliği ile de dünyanın en büyük otel markasıdır.

İstihdam

Best Western otellerinin en üst segmenti olan Premier konsepti otelimiz için uygun görülmüş ve bu özelliğimiz ile de yeni ismimiz Premier Sakarya olmuştur. Bununla birlikte şehrimizin 5 yıldızlı Uluslararası zincir markalı ilk ve tek oteli olma onurunu da yaşamış bulunmaktayız. Yaklaşık 5 ay süren planlama ve proje çalışmamızdan sonra, hem markamızın istediği uluslararası otel normlarına uygun, hem de günümüz otel misafirlerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılayabilecek modern bir otel mimarisi hazırladık. Premier Sakarya otelimizde yaklaşık 100 personel istihdam ediyoruz.

Otelin özellikleri


Tesis kapasitemiz hakkında bilgi verecek olursak; otelimiz 48 standart, 76 deluks ve 7 adet süit olmak üzere toplam 131 odaya sahiptir. Ayrıca 20 kişiden 600 kişiye kadar toplamda 8 adet salon kapasitesi ile de şehrimizin en geniş kapasiteli toplantı oteli olma özelliğine sahibiz. Bununla birlikte 2 adet restorana sahibiz, ki bunlardan biri David People King Boss isimli marka bir gastro pub dır. Markanın 5 yıldızlı oteller için oluşturduğu çok özel konsepti ve sıcak atmosferi ile hem otel misafirlerimize, hem de dışarıdan gelebilecek misafirlerimize hizmet etmek için faaliyete başlamıştır. Bunların dışında çok özel bir spa merkezi ve 1500 kişilik bir bahçe de otelimizde hizmet vermektedir."
Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hizmeti Petshoplar
Premier
Sakarya lise kitapları
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]