40 sarmayı 51 saniyede yedi

Kaynarca İlçesi'nde Lahana Festivali'nde düzenlenen en hızlı sarma yeme yarışmasında 40 sarmayı 51 saniyede yiyen Harun Birsen birinci oldu.

Kaynarca Kaymakamlığı, Kaynarca Belediyesi ile Kaynarca Sebze Üreticileri Birliği'nce bu yıl ilk defa düzenlenen Lahana Festivali'ne Sakarya Vali Yardımcıları Akın Yılmaz ile Mehmet Fatih Çiçekli, Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediyenin önündeki alanda düzenlenen festivalde konuşan Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel ilçede yetişen lahanının lezzetinden bahsederek, İstanbul'un lahana ihtiyacının büyük bir bölümünün Kaynarca'dan karşılandığını belirtti.

Festivalde, En İyi Lahana Yetiştiricisi kategorisinde Adil Batmaz birinci, Niyazi Yıldız ikinci, Aziz Kandemir üçüncü oldu. Festvial kapsamında En Hızlı Lahana Sarması Yeme yarışması yapıldı. Her yarışmacının tabağına 40 sarma konularak süre tutuldu. 40 sarmayı 51 saniyede yiyen Harun Birsen birinci, 56 saniyede 40 sarma yiyen İsmail Altunışık ikinci, 63 saniyede 40 sarma yiyen Osman Çelik 3'üncü oldu. Yarışmalarda birincilere Cumhuriyet, ikincilere yarım, üçüncü olanlara ise çeyrek altın hediye edildi.
6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]