4. Yemek Yarışması Devam Ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Sakarya 4. Yemek Yarışması' devam ediyor.

İlk olarak Büyükşehir sınırları içerisindeki ilçelerde gerçekleştirilecek olan güzel yemek yapma yarışmasının ikincisi Serdivan Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Ana yemek ve tatlı kategorilerinde yarışan Serdivanlı hanımlar, yaptıkları birbirinden güzel yemeklerle beğeni topladı.

Serdivan'da gerçekleştirilen yarışmaya tatlı ve ana yemek kategorilerinde 17 kişi yarıştı. Yarışmanın jüri üyeliklerini; Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ın eşi Nesrin Duran, Gönül Topçuoğlu, Sema Güler, Yıldız Beşer, Ece Narin, Kevser Aydoğan, Saadet Sürgit, Gülsen Yıldız, Emine Yazıcı, Sevda Arslan ve Emel Çelikel yaptı.

Tatlı Kategorisinde; İncirli Pasta ile Nalan Özbahçeli birinci, Kayısı Kurabiyesi ile Emine Aydın ikinci, İncir Uyuşturma Tatlısı ile Didem Bacı üçüncü oldu.

Ana yemek kategorisinde de çekişme yaşandı. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda; Mercimekli Sulu Köfte ile Fatma Civan birinci, İçli Köfte ile Aynur Kansu ikinci, Saray Sarması yemeğiyle Ayşe Dereli de üçüncü oldu.

Dereceye girenlere ödülleri jüri üyeleri tarafından verildi. İlçelerde yapılacak olan yarışmalarda dereceye girenler daha sonra büyük finalde yarışacak.

Yemek yarışmasının üçüncü etabı ise 11 Nisan Cuma günü Sapanca İlçesi Halk Eğitim Salonu'nda gerçekleştirilecek.

14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]