Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

3 Renk Sanatevi Öğrencisinin Büyük Başarısı

Jolly Tur resim yarışmasında Sakaryalı öğrenci Öznur Özlü Türkiye İkincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Turizminin öncü kuruluşu Jolly Tur işbirliğinde ilköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen “Hayalinizdeki Tatil” konulu resim yarışmasında Sakaryalı öğrenci Öznur Özlü Türkiye İkincisi oldu.

İlimizin başarılı resim öğretmenleri Pınar Cansu Hun, Hamdi Özaydın ve Yeşim Salihoğlu yönetimindeki 3 Renk Sanatevi’nde eğitim gören dördüncü sınıf öğrencisi Öznur Özlü Türkiye ikinciliği kazanarak ilimize büyük gurur yaşattı. İlköğretim 3., 4., 5. ve 6. sınıflar arasında dört ayrı kategoride değerlendirilen yarışmada birinci olan öğrenciler; eğlence diyarı Paris Disneylan’da, ikinci olan öğrenciler Akdeniz’in incisi Belek’te, üçüncü olan öğrenciler ise doğa harikası Kapadokya’da tatil yapma hakkı kazandılar.

3 Renk Sanatevi Atölyesi Öğretmenleri Pınar Cansu Hun, Hamdi Özaydın ve Yeşim Salihoğlu, öğrencileri Öznur Özlü’nün Türkiye ikinciliği kazanmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Sakarya’da resim alanında çok yetenekli öğrencilerin bulunduğunu söylediler.

İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde düzenlenen törenle ödüllerini alan öğrenciler tatillerini 2010 yılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda değerlendirecekler. Dereceye giren resimler 2010 yılında Jolly Tur’un takvim ve ajanda sayfalarını süsleyecek.

13 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle