3 ilçeye 4 yeni içmesuyu deposu inşa edilecek

Geyve, Kocaali ve Arifiye’ye yeni içmesuyu yatırımı müjdesi veren SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak, “3 ilçemize 4 yeni içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Yeni yatırımımızla 4 mahallemize bin 500 metreküplük yeni içmesuyu kaynağı oluşturuyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Muhtelif Mahalleler İçme Suyu Depoları ve Terfi Merkezi Yapım İşi İhalesi gerçekleştirildi. SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Atilla Toprak’ın komisyon başkanlığında, açık usulle yapılan ihaleye bir firma teklif verdi. Komisyon değerlendirmesinin ardından ihale sonucunun kamuoyuna duyurulacağını açıklayan Toprak, proje kapsamında yürütülecek çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

İçmesuyuna SASKİ Güvencesi


Toprak, “Yeni bir içmesuyu projesini daha hayata geçiriyoruz. Arifiye Kemaliye, Geyve Karaçam ve Sarıgazi ile Kocaali Aktaş Mahallesine yeni içmesuyu depoları inşa edeceğiz. 4 mahalle için toplam bin 500 metreküplük yeni bir kaynak oluşturacağız. Yatırımımızla 4 mahallemizin daha içmesuyu geleceğini güvence altına alacağız” dedi. SASKİ’den yapılan açıklamada da Baroksan Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin ihale komisyonuna 1.478.112 TL’lik teklif sunduğu belirtildi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
957ff9be139a1a7a6433c0100c9e476d@