3 gündür kayıptı, işyerinde asılı halde bulundu!

Aşılı arizona
adapazarı aşılı arizona
9 yıl önce

Arifiye\'de bir oto kaportacının cesedi, 3 gün sonra işyerinin tuvaletinde iple asılı halde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Arifiye ilçesi D-650 karayolu yanyol üzerinde bulunan Dörtyol Sanayi Sitesi’nde oto kaporta üzerine iş yeri olan kaporta ustası Orhan Y.\'nin (45) 14 Temmuz’dan beri evine dönmemesi ve telefonlara cevap vermemesi üzerine yakınları 15 Temmuz sabahı polis merkezine kayıp başvurusunda bulundu.

İddiaya göre her yerde Orhan Y.\'yi arayan yakınları, şahsın sanayi sitesindeki işyerine de baktı ancak tuvalete bakmadan ayrıldı. Bir yandan polisin de aradığı Orhan Y.\'nin oğlu Burak Y. son olarak 17 Temmuz’da saat 01.00 sıralarında arkadaşlarıyla birlikte babasının sanayi sitesindeki işyerini bir kez daha kontrol etti. İş yeri içerisinde herhangi bir ize rastlamayan Burak Y., tuvaleti de kontrol edince korkunç bir manzarayla karşılaştı. Babasını asılı halde bulunca hemen polise haber veren Burak Y.\'yi arkadaşları güçlükle teselli etti. Olay yerine gelen polis ekipleri, Y.\'yi iple asılı olarak buldu.

112 ekipleri de yaptıkları kontrolde şahsın hayatını kaybettiğini, cesedin kokmaya ve kurtlanmaya başladığını belirledi. Orhan Y.\'nin intihar ettiğini duyarak olay yerine gelen bazı esnaflar, çok şaşırdıklarını ancak Orhan Y.\'nin bir süre önce felç geçirdiğini, bu nedenle işlerinin bozulduğunu, iyileştikten sonra sabahları seyyar olarak poğaça-börek satışı yaptığını, ilerleyen saatlerde de işyerine gelerek oto kaportacılık yaptığını ve böylece bozulan işlerini düzeltmeye çalıştığını belirterek, bu nedenle bunalım geçirip intihar etmiş olabileceğini iddia etti.

Olay yeri inceleme ekipleri ve savcının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Y.\'nin cenazesi, cenaze aracıyla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bu sırada ısrarla babasını son bir kez görmek isteyen Burak Y.\'yi polis ekipleri teselli etmeye çalıştı. Ölümü şüpheli bulan savcının, cesedi İstanbul Adli Tıp Kurumu’na göndereceği öğrenilirken, polis olayla ilgili araştırma başlattı.