3 ayda 5 trafik cezası gelince aracını satılığa çıkardı

Sigorta ve Trafik Takip
Sigorta ve Trafik Takip
Trafik Takip Büroları
Trafik Takip Büroları
Trafik sigortası
trafik bilgileri
9 yıl önce
Adapazarı\'nda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı\'nda görev yapan Veysel Topal, son 3 ay içerisinde fahri trafik müfettişleri tarafından 5 trafik cezası yazılınca otomobilini satılığa çıkardı.

Aracının camına ceza makbuzları ile \'\'Sağolasın fahri trafik müfettişim. Gözün kaldıysa yabancıya gitmesin. Sana indirim yapacağım" yazısı asarak tepkisini gösterdi.

3 ayda 5 ayrı trafik cezası

Adapazarı\'nda yaşayan ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı\'nda araştırma görevlisi olarak çalışan 5 çocuk babası Veysel Topal, son 3 ay içerisinde fahri trafik müfettişlerinin kendisine emniyet kemeri takmama, ara sokaklara yanlış yönden giriş yapma, araç içerisinde telefonla konuşma gibi nedenlerle 580 TL tutarında 5 ayrı trafik cezası yazdıklarını söyledi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü\'ne cezaları sormak için gittiğinde cezaların fahri trafik müfettişleri tarafından yazıldığını öğrenince aracını satmaya karar verdiğini belirten Topal, otomobilin camına yapıştırdığı \'satılık\' kağıdının üzerine \'Sağolasın Sayın Fahri Müfettişim. Gözün kaldıysa sana indirim yapacağım. Yabancıya gitmesin\' diye yazı da yazdı.

"Kafalarına göre mi yazıyorlar?"

Gelen ceza makbuzlarını otomobilinin arka camına yapıştıran Veysel Topal, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

\'\'Cezalar boğazımıza geldi. Postacılar benimle \'Devlete mi çalışıyorsun?\' diye sorarak dalga geçiyorlar. Bu fahri müfettişler kafalarına göre mi yazıyor bilmiyorum. 3 ay içerisinde geldi bu cezalar. Gelecek olanlar da var diye duyumlar aldım. Çift şeritli olan bir sokağa ters girmekten ceza yedim. Yetkililere sesleniyorum buna bir çare bulsunlar. Sabah 07:30\'da ceza kesiyorlar. Çoluk çocuğumun rızkını kazanmaya gidiyorum ve o saatte beni bekliyor herhalde ki hemen ceza yazıyor. Arabayı satacağım. O arkadaşın da bir hevesi vardı ve alamadı galiba o yüzden böyle yapıyor."

Kendisine verilen cezalardan mağdur olduğunu belirten Veysel Topal, bu olayı araştıracağını ve yargıya başvuracağını söyledi.