"21.Yüzyılın Pedagojisi" konulu seminer verildi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün eğitim yöneticilerine yönelik seminer ve konferans etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda, ülkemizin önde gelen eğitim danışmanlarından Kayhan Karlı, Orhangazi Kültür Merkezinde düzenlenen programda, “21.Yüzyılın Pedagojisi” konulu bir konferans verdi.

Yenilikçi Öğrenme ve Öğretme Merkezi Kurucusu olan Kayhan Karlı, salonu dolduran Sakarya’nın okul liderlerine, önümüzdeki 10 yıllık sürecin ülkemiz açısından çok önemli olduğunu ve bu zaman diliminde eşik atlamamız gerektiğini ifade ederek, okul yöneticilerimiz başta olmak üzere herkesin etki alanı içerisindeki çevrelerinde fark yaratacak işler yapmasının önemine dikkat çekti.

Konferansında, günümüzde çok hızlı ilerleyen bilgisayar ve internet teknolojisi sayesinde öğrendiğimiz birçok bilginin ve becerinin kısa zamanda eskidiğini söyleyen Eğitim Danışmanı Karlı, “ Tek bir 21. Yüzyıl becerisi var. O da Öğrenebilme Becerisidir. Mesele öğrenmenin nasıl gerçekleşeceği değil, hayata geçirilmesini sağlamaktır” dedi.

Eğitim danışmanlığının yanında Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyeliği görevini de yürüten Kayhan Karlı, Kurucu Genel Müdürlüğünü yaptığı ÖRAV Vakfı eğitimleri sırasında birçok kez geldiği Sakarya’da eğitime büyük önem verildiğini belirterek, okullarında takım ve ekip ruhuyla çalışan liderlerin başarılı çalışmalara imza attıklarını gözlemlediğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alaettin Dişli, Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, ilçe milli eğitim şube müdürleri ile çok sayıda okul yöneticisinin katıldığı konferans büyük beğeni topladı. Konferansın sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan, katkılarından dolayı Kayhan Karlı’ya günün anısına hediye takdim etti.
Seminer
annem konulu resim yarışması
8 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]