Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

2008'in En İyisi Bu Otomobil!

Bursa'da üretilerek üç kıtaya ihraç edilen bu araba 'AutoBest 2008' jürisince 'AutoBest - En İyi Otomobil' seçildi.

Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Makedonya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Polonya, Rusya, Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan'ın oluşturduğu ve gelişmekte olan 15 Avrupa ülkesinin önde gelen otomotiv editörlerinin jüri üyeliğini yaptığı ''AutoBest 2008'' organizasyonunun AutoBest ödül töreni, İstanbul'da gerçekleştirildi.

Yarışmada, Fiat Linea ''Autobest-En İyi Otomobil'' ödülüne layık görülürken, Fiat'ın, Linea ile kazandığı ödülü Fiat adına Fiat Automobiles Üst Yöneticisi (CEO) Lorenzo Sistino aldı.

Törende, Koç Holding CEO'su Bülent Bulgurlu, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Turgay Durak ve Tofaş CEO'su Ali Pandır da hazır bulundu.

Fiat Linea'nın, jüriden aldığı 850 oyla Kia Cee'd ve Mazda 2 gibi rakiplerini geride bırakarak, en iyi otomobilin, en makul fiyatla pazarlanmasını destekleyen ödülü almaya hak kazandığı belirtildi.

Yarışmada değerlendirmeler yapılırken, tasarım, konfor, güvenlik, yakıt tüketimi, performans, geniş iç hacim, sürüş özellikleri, çevreye duyarlılık, fiyat-fayda ilişkisi, çok yönlülük, teknolojik donanım, yedek parça bulma kolaylığı, geniş satış teşkilatı gibi parametrelere dikkat edildiği vurgulandı.

AutoBest'in Türkiye Jüri üyesi Okan Altan, Linea'nın gelişmekte olan pazarların yıldız otomobili bulunduğunu ifade ederek, Türkiye'de geliştirilen, üretilen ve ihraç edilen Linea'nın, ilk uluslararası ödülünü almasının gurur verici olduğunu söyledi.

Törende ayrıca, ''CompanyBest'' ödülü Skoda Auto'ya, ''TechnoBest'' ödülü Volkswagen'e, ''SportBest'' ödülü yarış pilotu Milos Pavlovic'e, ''EcoBest'' ödülü Mazda'ya, ''DesignBest'' ödülü de Renault Endüstriyel Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Patrick Le Quement'e verildi.

AA

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle