2. Pazar Yerinin Temeli Dün Atıldı

Adapazarı Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, sosyal ve yapısal projelerle Adapazarı'nı yaşanabilir bir kent yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Adapazarı Merkez Belediyesi tarafından Şeker Mahallesi'nde yaptırılan pazaryeri inşaatının temeli düzenlenen törenle dün atıldı. Temel atma törenine Sakarya Valisi Hüsayin Atak, Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Adapazarı Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Sakarya Müftüsü Sinan Cihan ve vatandaşlar katıldı.

Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, törende yaptığı konuşmada, hedeflerinin Adapazarı'na yeni güzellikler katmak olduğunu ifade ederek, "Sosyal ve yapısal olmak üzere projeler hazırladık. Bunların kimini hizmete açtık, kiminin ise temelini attık. Sosyal projelerimizde yeni yeni açılımlar yeni hedefler belirledik. Esnaflarımıza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize seminerler düzenledik. İnsanların hayatını güzelleştirmek ve şehrimizi daha genç insanlara bırakmak için spor kulübü kurduk. Engelli insanlarımızı açık havayla buluşturduk. Yapısal olarak ise Korukent ve İdeal Kent projelerini hayata geçirdik. Camili'de İl Genel Meclisiyle birlikte kapalı spor salonu yapıyoruz. Nikah salonu yaptırıyoruz. Pazar yerlerimizi modern hale getiriyoruz. Halkımız modern pazar yerlerinden alışveriş yapacak. Halkın bize emanetini gece gündüz çalışarak en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Yaptırdığımız pazar yerleri çok amaçlı kullanılacak. Pazar günleri dışında çocukların oyun sahası, Kurban Bayramlarında ise kurban kesim yeri olarak kullanılacak. Yapısal ve sosyal projelerle Adapazarı'nı yaşanabilir ve daha güzel bir şehir yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Sakarya Valisi Hüseyin Atak ise, pazar yerinin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, Adapazarlıların modern pazar yerlerinde alışveriş yapacak olmasından dolayı Merkez Belediyesi'ni kutladı.

Müftü Sinan Cihan'ın duasının ardından pazar yerinin temeli Vali Atak ve Başkan Dişli tarafından atıldı.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]