15 yaşındaki Abdussamet Lösemi ile savaşıyor

Bayramda rahatsızlandı, bayram sonrası acı gerçek ortaya çıktı

Hendek’te yaşayan 15 yaşındaki Abdussamet Yelken karın ağrısı ile gittiği hastanede, Lösemi olduğunu öğrendi. Abdulsamet ve ailesinin dünyası başına yıkıldı.

BAYRAMDA RAHATSIZLANDI
Kurban Bayramı’nın ikinci günü rahatsızlanan Abdussamet, hastane aciline gitti. Acilde ağrıkesici vurulup gönderilen Abdussamet’in bayram sonrası tahlil yaptırması istendi. Ağrıları devam eden 15 yaşındaki Abdussamet, bayram sonrasında tahlil yaptırdı. Yaptırdığı tahlilde ağrılarının sebebinin Akut Myeloid Lösemi’den kaynaklı olduğu ortaya çıktı. 

YARDIM BEKLİYOR
Ankara Lösante Çocuk ve Yetişkin Hastanesine sevk edilen Abdussamet, kemoterapi tedavisine başladı. İlk kemoterapisini alan Abdussamet’in saçları döküldü. Hastalığı hızla ilerleyen çocuk, lösemi ile savaş verirken, aile ise zor durumda. Çocuklarını yaşatmak için çalmadık kapı bırakmayan aile, maddi imkansızlıklar dolayısı ile tüm masraflara yetişemiyor.

Yıllar önce babasını kaybeden Abdussamet’e annesi bakıyor. Babadan kalan ölüm aylığı ile geçimini sağladıklarını belirten anne, “Abdussamet 3 çocuğumun en küçüğü. Rabbim bizi böyle bir hastalık ile sınav ediyor. Maddi gücüm çocuğumun tedavi için yetmiyor. Hayırsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyorum. Ne olur çocuğumu yaşatalım” dedi.

Yardım etmek isteyenler 0532 741 00 95 nolu telefonla aileye ulaşabilir.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]