14 Şubat Sevgililer Günü Değil, Dünya Öykü Günüymüş

Özel Şahin İlköğretim Okulu'nda 14 Şubat Dünya Öykü Günü büyük bir coşku ve heyecanla kutlandı.

Özel Şahin İlköğretim Okulu 6-D sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmenleri Gülnur Can rehberliğinde hazırladıkları “Dünya Öykü Günü” okulda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Öykü günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte okulun çeşitli yerlerine asılan, öğrencilerin el emeğiyle kendilerinin hazırladıkları afişler dikkat çekti. Öğrenciler, yapılacak olan 'Dünya Öykü Günü' kutlamalarından tüm okulu haberdar etmek üzere son derece ilginç ve bilgilendirici broşürler hazırlayarak, bu broşürleri başta okul koordinatörü Esin Cevrioğlu. Okul Müdürü Turan Iışık ve okul müdür yardımcısı İskender Harmancı olmak üzere tüm okula dağıttılar.
Yarışmalara İlgi Büyük Oldu

'Dünya Öykü Günü' kutlamaları dahilinde yapılacak olan etkinliğe, 6/D sınıfı öğrencilerinin hazırladığı ve sunduğu radyo programı' yayını ile tüm okul öğrencileri davet edildi. Etkinlikler çerçevesinde yapılan birbirinden ilginç ve güzel yarışmalara ilgi büyük oldu.

Okul bahçesinde yapılan ve 'öykü' konulu bu yarışmalara katılan I. ve II. kademe öğrencilerinden birinci olanlara öykü kitapları hediye edildi.
Panolar Dikkat Çekiciydi

6-D sınıfında öğrenim gören 22 öğrencinin aktif katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde, 'Dünya Öykü Günü'nü ve edebiyatımızın ünlü öykücülerini tanıtan panolar büyük dikkat çekti. Öğrencilerin getirdikleri öykü kitaplarını sergiledikleri ve ödünç verdikleri stant gün boyunca hiç boş kalmadı.

”Dünya Öykü Günü” konulu etkinlik, 6-D sınıfı öğrencilerinin okumayı sevdirmek amacıyla gruplar halinde ana sınıfı öğrencilerine öykü okumaları ve okudukları öyküleri canlandırmaları ile sona erdi.
12 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]