Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

13 mahalleye kesintisiz içmesuyu sağlayacak

Ferizli Karadiken’de sondaj projesine başlandı

 

Ferizli Karadiken Mahallesi’nde başlanan sondaj projesinin açılış törenine katılan Başkan Ekrem Yüce, “Ferizli ve Kaynarca’da toplam 13 mahalleye kesintisiz ve sağlıklı içme suyunu ulaştırmak adına Karadiken Mahallemizde sondaj projemize başladık. 12 bin kişinin içme suyunu karşılayacak projemiz bölge halkımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Kent genelinde alternatif su kaynağı için çalışmalarını aralıksız sürdüren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Ferizli ve Kaynarca’da olmak üzere toplam 13 mahalleye kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlayacak yeni bir sondaj projesine başladı. Ferizli Karadiken Mahallesi’nde başlanan sondaj projesinin açılış törenine Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, Muhtarlar Odası Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek, Kaynarcalı ve Ferizlili Muhtarlar ile bölge halkından çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

12 bin kişiye kesintisiz içme suyu sağlayacak


Ferizli’de Bakırlı, Ceylandere, Nalköy, Aburazak, Sarıahmet, Hocaoğlu, Kuşça, Ağacık ve Doğancı Mahalleleri olmak üzere 9 mahallede ve Kaynarca’da ise Yeşilova, Büyükyanık, Gürpınar ve Üçoluk Mahalleleri olmak üzere 4 mahallede toplamda ise 13 mahallede yaklaşık 12 bin kişiye kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlayacak sondaj projesinin açılışı yapıldı. Sondaj projesinin Ferizli ve Kaynarca’ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Yüce, açılış töreni sonrası içme suyu kaynağında incelemelerde bulundu. Tören sonrası Kaynarcalı ve Ferizlili Muhtarlar Başkan Yüce’ye teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.
 

1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle