12 ülkeden çocuklar misafirimiz olacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilimizin organizasyonunda bu yıl 11.si düzenlenecek Uluslararası Halk Oyunları Festivaline 12 ülkeden çocuklar katılacak. 20-25 Nisan tarihleri arasında yapılacak kutlamalarla ilgili Vali Yardımcısı Akın Yılmaz’ın başkanlığında, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Altın, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Gündüz Doğan Öztürk, Yürütme Kurulu Üyeleri ve Okul temsilcilerinin katılımıyla Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde bir toplantı düzenlendi.

Kutlama programı üzerinde son çalışmaların yapıldığı toplantıda; 12 ülkeden ilimize gelecek misafir öğrencileri ağırlayacak okul ve kurumlar belirlendi. 20-25 Nisan tarihleri arasında ilimizde çeşitli gösteriler yapacak olan misafir halk oyunları öğrencilerini evlerinde ağırlayacak olan gönüllü veliler, bu sayede ülkemizin tanıtımına da önemli katkı sağlamış olacaklar.

11.Uluslararası Halk Oyunları Festivalinde yabancı konuk kabul eden okullar ve ülkeler şöyle: Özel Enka Ortaokulu-Arnavutluk, Özel Doğa Koleji-Sırbistan, Özel Neva Ortaokulu-Macaristan, Özel Marifet Anadolu Sağlık Meslek Lisesi-Malezya, Özel Mefkure Koleji-Romanya, Özel Teksen Koleji-Tataristan, Özel Sentez Koleji-Ukrayna, Mehmet Zorlu İlkokulu-Kırgızistan, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu-Bulgaristan, Şehit Abdullah Ömür İlkokulu-Azerbaycan, Olimpiyat Gençlik Merkezi-Gürcistan, Elmas Otel-Endonezya

Çocuklar için psikolojik danışmanlık
Yetim ve Öksüz Çoçuklar Eğitim ve Yardımlaşma Yöçeyder
7 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]