"1 Kasım seçimlerinde 1 milyon genç ilk defa oy kullanacak"

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, 1 Kasım'daki Genel Seçimlerde 1 milyon gencin ilk defa oy kullanacağını bildirdi.

AK Parti Söğütlü İlçe Başkanlığı ana kademe toplantısına katılan İsen, burada yaptığı konuşmada, 1 Kasım'daki seçimlerin Türkiye'nin bir anlamda istikbalinin oylanacağı seçim olacağını söyledi.

İsen, Genel Seçimlerin normal seçimim çok ötesine geçtiğini ifade ederek, "Sadece ülkemiz için güzel yolları, fabrikaları, hava alanlarını, sağlık hizmetleri olarak görmüyoruz. Bunların ötesinde bir de bu gönül coğrafyasında insanların toplumsal anlamda başlarını dik tuttukları bir tablo ortaya çıktı. İnşallah bu tablonun grafiğinin yükselmesini arzu ediyoruz" diye konuştu.

Çalışmadan hiçbir şey elde edilemeyeceğini dile getiren İsen, "Çalışacağız daha çok çalışacağız. 7 Haziran'a giderken var olan hatalarımızı tasfiye edeceğiz, gidereceğiz. Özellikle bayan arkadaşlarımız bu süre içerisinde erkeklerin biraz sert tavırlarıyla kırıp döktükleri, küstürdükleri, alıngan hale getirdikleri bir biçimde bizim davamızdan uzaklaşan arkadaşlarımızı tespit edip hangi partiye oy veriyor, neden veriyor bunları bilip bu insanları markaja almak, küskünlük sebeplerini öğrenmek ve gidermek önce onları sandığa çekmek için gayret göstermemiz olacaktır" şeklinde konuştu.

İsen, 7 Haziran sürecinde gençlerin büyük kısmının oylarını alamadıklarını vurgulayarak, "1 Kasım'daki seçimlerde 1 milyon genç ilk defa oy kullanacak. Bu oyları yeniden takip etmemiz, sahip çıkmamız gerekiyor. Bu çocuklar duble yolları  sadece Türkiye'de duble yollardan ibaret olduğunu biliyorlar. Eski Türkiye'nin eski yollarının şekillerini, sağlık sistemini bilmiyorlar. Türkiye'nin konjonktür olarak büyüdüğünü ve bunun yönetimle ilgili çok alakası olmadığını düşünüyorlar" değerlendirmesinde bulundu.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]