“İlahi Dinler ve İslamofobi” Konferansı düzenlendi

İlahi Grupları
İlahi Grupları
İlahi sanatçısı
ilahi grupları
7 yıl önce
Sakarya Müftülüğü’nün Sakarya genelinde görev yapan Din Görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik organize ettiği Konferans Programı, yoğun bir katılımla Serdivan Belediyesi Kültür Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Programa,Türkiye’de Dinler Tarihi alanında sayılı isimlerden olan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Faruk Harman konuk olarak katılarak konferans verdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Konferans Programında Sakarya Müftüsü İlyas Serenli bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Daha sonra ise Programa konuşmacı olarak katılan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Faruk Harman, salonun tamamını dolduran Kur’an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlilerine “İlahi Dinler ve İslamofobi” konulu bir konferans verdi.

Gerçekleştirilen Konferans Programının sonunda günün anısına Prof. Dr. Ömer Faruk Harman’a çiçek takdim edildi.

Din gönüllülerinin büyük ilgi gösterdiği Konferans Programına; Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Faruk Harman, Sakarya İl Müftü Yardımcıları, ilçe müftüleri, Sakarya genelinde görev yapan Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.