“Çanakkale ruhu, ALLAH bizimledir”

Sakarya’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve Hayrat Vakfı İl Temsilciliği ortaklaşa olarak, Çanakkale şehitlerini rahmetle yad etmek üzere “Çanakkale Ruhu, Allah Bizimledir” konferansı düzenlendi.

Hayrat Vakfı Çanakkale Temsilcisi Eğitimci-Yazar Mehmet Emin BIÇAKCI’nın sunumu ile gerçekleştirilen konferans Ahmet Faik Abasıyanık Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
 
Vali Yardımcısı Akın YILMAZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin YORULMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt KUNTOĞLU, İl Sağlık Müdürü Dr. Bilge Kağan KAYA, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Reşat ÖZÇAYIR, kurum yöneticileri ve STK temsilcilerinin iştirak ettiği program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayıp şiir dinletisi ile devam etti. Programa konuşmacı olarak katılan Mehmet Emin BIÇAKCI; “Çanakkale’den size şehitlerimizin selamını getirdik.” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti;“Çanakkale Savaşı şehitlerimiz için bitmiş olabilir fakat bizim için nefsimizle devam etmektedir.” dedi.

Sakarya Üniversitesi Öğr. Gör. Abdülmelik YANGIN’ın yaptığı kapanış duasının ardından Vali Yardımcısı Akın YILMAZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin YORULMAZ ve İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt KUNTOĞLU’nun hediye ve plaket takdimleri ile sona erdi.
6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]