“Açık Kapı/Milletin Kapısı” Hizmete Girdi

Tabelacılar ve Açık Hava Reklamcılığı
Tabelacılar ve Açık Hava Rekla…
Kapı Sistemleri, Otomatik & Seksiyonel Kapı, Çelik Kapı , Garaj Kapıları, Ahşap-Amerikan Panel Kapı
Kapı Sistemleri, Otomatik & Se…
Açık alan ilaçlama
çelik kapı anahtar
4 yıl önce
Vali İrfan Balkanlıoğlu, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından vatandaşlarla devlet arasındaki iletişimin arttırılması, taleplerinin hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi hedefiyle oluşturulan ve Valilik binasında hizmete giren ‘Açık Kapı/Milletin Kapısı’ biriminde incelemelerde bulundu.

Vatandaşlarımızın her türlü istek, dilek, şikâyet, ruhsat gibi dertlerinin, başvurularının bürokrasi ile uğraşmadan burada çözüme kavuşturacağını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Valilik binasında hizmete giren bu birime vatandaşlarımız bizzat gelerek başvurabilecekleri gibi, sistem üzerinden de şikayetlerini bildirebilirler. Bu konuda eğitim alan personelimiz, buraya başvuru için gelen Vatandaşlarımız ile birebir ilgileniyorlar. Ayrıca başvurulara dair bilgiler de kendilerine SMS yoluyla gönderilecek.

Geçtiğimiz günlerde ilçelerimizde açılacak olan birimimiz hakkında Kaymakamlar ve ilgililer için bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Devlet ile vatandaş arasındaki kapıları sonuna kadar açan bu sistem sayesinde tüm sorun, istek ve talepler kısa sürede ilgili birimlere iletilecek ve vatandaşlarımız da her konuda bilgilendirilecek” dedi.

Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker ve birim müdürlerinin de eşlik ettiği ziyarette birim çalışanlarından şimdiye kadar iletilen taleplerle ilgili bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, ‘Açık Kapı/Milletin Kapısı’ uygulamasıyla; vatandaşlarımızın birim birim, kurum kurum dolaşmasının önüne geçilmesi, başvuru ve taleplerin de tek bir elden koordine edilerek bürokratik engelleri ortadan kaldırılması amacında olduklarını ifade etti.