Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

‘Benim Bahçem’de hasat zamanı

Macera Park tarafından çocukları toprak ve doğayla buluşturmak amacıyla düzenlenen ‘Benim Bahçem’ projesinde sona gelindi. Minik çiftçiler kendilerine ayrılan parsellerde ektikleri domates, patlıcan, salata, fasülye, bamya gibi ürünleri hasat ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Park tarafından çocukları toprak ve doğayla buluşturmak amacıyla düzenlenen ‘Benim Bahçem’ projesinde sona gelindi. Minik çiftçiler kendilerine ayrılan parsellerde ektikleri domates, patlıcan, salata, fasülye, bamya gibi ürünleri hasat etmeye başladılar.

İlk mahsuller toplanıyor

7-14 yaş arası çocukların katıldığı projede minik çiftçiler toprakla ve doğa ile iç içe olduklarını belirten Macera Park sorumlusu Yılmaz Kalk, “’Benim Bahçem’ projemizde sona yaklaştık. Minik çiftçilerimiz yakında ilk mahsullerini toplamaya başladılar. Bu proje ile çocuklarımız çeşitli bitkileri tanıdılar, birlikte iş yapabilme kültürünü kazandılar, toprakla iç içe oldular, yetiştirdikleri ürünlerin gelişim aşamalarını gördüler ve sabretmeyi öğrendiler. Çocuklarımızın toprağa, doğaya olan ilgilerinden çok memnun olduk” dedi.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]