Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
Ana Sayfa > Sektörler > Elektrik, Elektronik > Elektrik Elektronik Tamir Bakım ve Servis >
 
Toplam oylamada ortalama

Takograf tamir

ˆ Üst Kategoriye Çık
Takograf, sürücülerin trafik denetimlerinde ince ayrıntısına kadar kontrol edilebilmeleri sağlayan ve araçların hızını, sürücülerin dinlenme süresini, araçların kullanım süresini vb. bilgileri aracı kullanan sürücülerin kimlik bilgileriyle birlikte kayıt altında saklayan, istenildiğinde takografın digital ekranında ya da mini yazıcısından rapor halinde veya grafik şeklinde çıktı alarak denetim ekibini bilgilendirmeye yarayan bir cihazdır.

Özellikle uzun yol şoförlerinin, kamyoncuların ve tırcıların can güvenliği için önemli bir cihazdır. Takograf, özellikle tır ve nakliye şoförlerinin yasalara müsade edilen sürüş süreleri ve maksimum hız limitlerini geçmemelerini sağlayamaya ve de trafik halinde can ve mal güvenliğini arttırılmasını sağlamaktadır.

Yani takograf şoförün araçla her türlü faaliyetlerini kaydeder. Taşıt harekete geçtiğinde “sürüş modu” otomatikman devreye girer. Takograf verilerine müdahale etmek kanunen suçtur. Bir diğer ismi de takometredir. Takograf cihazı şu bilgileri kayıt eder; aracın kat ettiği mesafe, aracın hızı,sürüş zamanı, diğer çalışma veya hazır bulunma süreleri, çalışma aralarını ve günlük dinlenme süreleri bu tür durumları yapan cihazdır takograf.

Sakarya'da bu cihazların tamirini yapan birçok firma bulunmaktadır. Sürekli çalıştığı için cihazda ister istemez elektronik olduğundan dolayı sorunlar çıkmaktadır. İşte burada imdadınıza sitemizde bulunan firmalar sizlere kolaylık sağlamaktadır. Sizler için Takograf cihazını ve tamirini yapan firmaları ele almaya çalışacağız.

9 kişiliği geçen araçların hepsinde zorunlu olması gereken bu cihaz takograf uygulamaları konusunda uzun bir geçmişe sahip olan Türkiye, AETR anlaşması uyarınca 16 Haziran 2010'dan itibaren dijital (sayısal) takograf uygulamasına geçti. Eski model takograflar kaldırıldı. Tabi digitale geçmeden önce birçok kişi bu cihazların üstünde oynama yaparak hileye başvuruyordu. Ve cihazlarda aşırı kurcalanmadan ötürü bozulmalar rastlanıyordu.

Şimdi ki takograflarda birçok seçenek bulunmaktadır. Küçük bir bilgisayarda diyebiliriz. Dolmuş, taksi, kamyonet, minibüsler, tır vs. gibi araçların çok olmasından dolayı bu cihazların tamirini yapan şirketlerde artmaktadır. Cihazlara aşırı yüklenmeden dolayı kaynaklanan hatalar, cihazın hiç kapatılmaması, ve yazılımsal hatalardan kaynaklanan bozulmaları bu şirketler sayesinde üstesinden gelebilmektesiniz.

Eski ustaların yetiştirdiği birçok kişiler tabiri cahizse bu cihazların kurdu olmaktadır. Her türlü yazılımsal hataları cihazda farklı türde oluşan problemleri çözmektedirler. Bu takograf konusunda oldukça sık denetim yapılmaktadır. Bozuk olması durumunda araç sahipleri yüklü meblalarda cezalara tabi tutulmaktadır. Yasal parametrelerden birini ve tamamını kalibrasyon yapmadan değiştirmek. Lastik çevre uzunluğu ‘’L’’ değerini ölçmeyerek, bir tablodan almak. Herhangi bir teknik gerekçeye dayanmadan, ‘’W’’ ve ‘’K’’ sabitlerini uygunsuz şekilde yüksek belirlemek. ‘’W’’, ‘’K’’ ve ‘’L’’ parametreleri için hayali değerler girmek. UTC - Saati’ni yanlış ayarlamak. ‘’W’’ değerini tespit etmek, için ölçüm yapmamak. Kalibrasyon belgelerini eksik doldurmak ve arşivlemek, eksik veriler ve çıktılar. Bu konu ile ilgili birçok uyarıyı yapmakta olan takograf tamircilerimiz sizlerin ceza almadan yollarına devam edebilmesi için cihazdaki problemleri ve yapılacak hataları söylemektedir. Bu yüzden bu cihazları kullanan uzun yol şöförlerinin araçlarında en çok dikkat etmesi gereken cihazlardan biridir. Bozulması halinde kendileri kurcalamamalı Sakarya'da bulunan takograf tamiri yapan firmalara emanet etmeli ve işi ehline bırakmalılardır.

Takograf makinesinin birçok hatası bulunmaktadır. Bunların bazısından bahsedecek olursak;
Hareket verisi hatası, bu olay hareket sensörü ile araç ünitesi arasındaki normal veri akışındaki kesinti durumunda veya hareket sensörü ile araç ünitesi arasındaki veri alışverişi sırasında veri bütünlüğü ve orijinallik doğrulaması hatası durumunda tetiklenmelidir. Çıktı alınan kağıtların silik çıkması gibi buna benzer birsürü problemle karşılaşmaktayız.


Bu yüzden cihazlarınızı alırken en çok güvendiğiniz markalardan almayı denemelisiniz. Hatalar karşısında bulabileceğiniz kişiler olmalıdır. Yada bu cihazları tamirini yaptıracağınız yukardada bahsettiğimiz işinin kurdu olan insanları bilmeniz gerekmektedir.

Cihazda çıkan problemleri kısa sürede çözmek takograf tamiri yapan kişilerin temel prensiplerinden biridir. Öncelikle bu cihazın hangi hatayı verip vermediğini bilerek ona göre işlem yapmalıdır. Aksi takdirde hassas olan bu cihazları hiç kullanılmıyacak hale de gelmesi kaçınılmaz olur. Kısa sürede etkili çözümlerle kesin sonuçlar elde edecek firmalar Sakarya'da azımsanmayacak kadar vardır.

Sakarya'da insan nüfüsu arttıkça bu tür cihazlara daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Satışı ve tamiri konusunda birçok usta yetişmektedir. Sizlerin can güvenliği için her zaman takograflarınıza dikkat etmeli ve dikkatli kullanılmalıdır. Tabiki de bu cihazların çalışması için şirket kartı, sürücü kartı, servis kartı ve denetim kartları bulunmaktadır. Tabiki de sürücü kartları her şöföre göre değişmektedir. Bu kartların sıkışma problemleri de takograflarda karşılaştığımız sorundan bir tanesidir. Bu genellikle makinenin aşırı ısınmasından dolayı kaynaklanan sıkışmalar olmaktadır.

Sakarya takograf tamiri olarak kendini geliştirerek yoluna devam eden firmalarımızı bu konuda tercih etmeniz için sitemizde iletişim adresleri bulunmaktadır. Sizlere kaliteli iş çıkarmaktan asla taviz vermemektedirler. Sizlerin can güvenliği yolda uyku halinde olduğunuzda veya aşırı hızlı gittiğinizde bu cihazların sizleri uyarmaları hata vermemeleri için en düzgün şekilde tamirlerini yapmaktadırlar.

Sürekli yollarda olan bu güzel kardeşlerimizin Sakarya takograf tamiri yapan firmalar olarak her zaman yanlarında olmaktan gurur duymaktadırlar. Sizler bizim için müşteri değil canlarını bize emanet eden şöför kardeşlerimizsiniz. Takograf tamiri konusunda sizlerde firmalarımıza ulaşabilir arızalarının en kısa sürede halledilmesi için ellerinden gelenin fazlasını yapan ekiplerine katılabilirsiniz.
Güngör Takograf
Güngör Takograf
Takograf Tamir, Takograf Mühürleme, Elektronik Takograf, Analog Takograf, Dijital Takograf, Kalibrasyon Ayarı
Adapazarı / Sakarya
Puan: 300
  detay»
1
 
İlçe ve Semt Seçimi
Adapazarı
 
Camili
 
Karaman
 
Korucuk
 
Akyazı
 
Arifiye
 
Erenler
 
Ferizli
 
Geyve
 
Hendek
 
Karapürçek
 
Karasu
 
Kaynarca
 
Kocaali
 
Pamukova
 
Sapanca
 
Serdivan
 
Söğütlü
 
Taraklı
 
Bağlı alt sektöre geri dön 
Bu Alt Sektördeki Sınıflandırmalar
Analog takograf
 
Bina elektrik arıza
 
D-Smart tamir
 
Digiturk tamir
 
Dijital takograf
 
Elektrik arıza
 
Elektrik taahhüt
 
Elektrik tesisat
 
Elektrikçi
 
Elektronik takograf
 
Endüstriyel elektrik
 
Görüntülü görüşme sistemleri
 
Güç kaynağı arıza
 
Güç panoları
 
Güvenlik kamera arıza
 
İşyeri elektrik arıza
 
Kom panosu
 
Led arıza
 
Led keşif montaj
 
Merdiven otomatik arıza
 
Otomatik kapı arıza
 
Takograf kalibrasyon
 
Takograf mühürleme
 
Takograf tamir  
 
Bağlı alt sektöre geri dön 
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Aydınlatma Sistemleri
Elektrik Elektronik Tamir Bakım ve Servis
Elektrik Panoları İmalatı
Elektrik-Elektronik-Endüstriyel Malzeme Satış, Otomasyon ve Bobinaj
Elektronik Terazi - Baskül Satış ve Servis
Jeneratör, UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı), Kompresör
Mühendis Firmalar
Bağlantılı Alt Sektörler
Güvenlik Sistemleri, Personel Eğitimi, Personel Güvenlik ve Dede...
Beyaz Eşya ve Elektrikli Ev Aletleri
Uydu ve Anten Sistemleri
Rulman, Teknik Hırdavat, Segman, Makina Otomasyon