Sakarya Marka patent firmaları

3.8/ 8 ortalama

Yeni bir buluşa imza atmakla şereflendiniz ve bunun mutluluğunu yaşamaktan henüz sıyrılıyor iken farklı bir endişe ve telaş ile baş başa kalıyorsunuz. Evet ! Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi çözüme kavuşturulması gereken önemli bir probleminiz var artık. Bunun adı da; buluşunuzun korumaya alınma gerekliliği. Patent, işte bu sorununuza çözüm bulan bir çalışma. Sakarya’daki patent firmaları, sahip olduğunuz markanızı, keşfettiğiniz bir buluşu tescil ederek tüm suistimallere karşı koruma kalkanı ile muhafaza etmekteler.

Teknik yenilikleri keşfeden kişiler veya tescil edilmemiş bir markaya sahip olanların yapmaları gerekenler hususunda bir ikilem yaşanmakta. Bunun çözümü, patent tescil süreçlerini noter aracılığı ile kayıt altına alıp korumaya çalışmak tabi ki. Söz konusu fikir, noterlerin günümüz tescil aşamalarında önemli görevler yerine getirmelerinden kaynaklanıyor muhtemelen. Ancak teknik olarak bir fikri mülkiyetin kayıt altına alınma aşamalarını yürütmek ve sonraki süreçlerde doğabilecek kötü amaçlı teşebbüslere karşı kayıtlı hakka koruma sağlamak noterlerin çalışma ve evrak süreç aşamaları bakımından yeterli değildir.

Marka tescil ve benzeri çalışmalar için tek başvuru merci Türk Patent Enstitüsü olup, bu makama yapılacak başvurular sürecin takibi, hazırlanacak evrakın çeşitliliği, teknik terminolojiye hakimiyet gerekliliği gibi birçok zorluğu içinde barındırmakta. Bu da böylesi bir teknik takibat için bu işte yeterliliğini referansları ile kanıtlamış patent firmaları ile çalışmayı bir zorunluluk haline getirmektedir. Çünkü düşülebilecek muhtemel bir hatadan kaynaklanacak zaman kaybının telafisi hiçbir maddi değer ile ölçülemeyecektir.

Bu bağlamda size yardımcı olacak Sakarya patent firmaları yeterliliklerini hem referansları hem de sektördeki mazileri ile tescillemekteler.

Tescil edilmiş tüm haklar, sahipleri olan firma veya şahıslar tarafından kiralanmak ya da satılmak suretiyle finansal kaynağa dönüştürülebilirler. Firmalar, markaları ve patentli ürünleri sayesinde ulusal ve uluslararası ticaret arenasında belirli bir olumlu yaptırım gücüne ulaşırlar. Bunlar aynı zamanda sözleşmelere konu olabilir ve çeşitli pazarlık konularında pazarlama unsuru olarak da ele alınabilirler.

Konunun böylesi ayrıcalıklı yönlerinin ele alınması durumunda patent firmalarının ne denli önemli görevler icra ettiklerini ve özelde de Sakaryalı patent firmalarının önemini daha iyi idrak etme imkanına kavuşmaktayız.

Devamı..

Markatek Patent Müşavirlik Tic. Ltd. Şti.

Markatek Patent Müşavirlik Sakarya Marka Tescili Adapazarı Marka Tescili Sakarya Patent Adapazarı Patent Sakarya Kosgeb Hibe Destekleri Adapazarı Kosgeb Hibe Destekleri Sakarya ISO Eğitimleri

Sakarya / Adapazarı
Rank : 450

Volkan Patent

Volkan Patent Sakarya Marka Tescili Adapazarı Marka Tescili Sakarya Kalite Yönetimi Adapazarı Kalite Yönetimi Sakarya Gıda Yönetimi Adapazarı Gıda Yönetimi Sakarya Çevre Yönetim

Sakarya / Adapazarı
Rank : 150

Global Patent Marka Müşavirlik ve Danışmanlık Hizmetleri

Global Marka Patent, Sakarya Marka Patent ve Danışmanlık Hizmetleri Marka Patent Tasarım Tescil TSE TSEK Barkod Kalite Belgelendirme Sakarya Marka Danışmanlık Hizmeti Verenler Marka Müşavirlik Sakarya

Sakarya / Adapazarı
Rank : 100

Sakarya Patent Kalite ve Danışmanlık Ticaret Ltd. Şti.

Marka-Tasarım-Patent Tescili ISO 9000 Barkod Gıda Sicili Sakarya Adapazarı Danışmanlık Kalite Turkey Türkiye Marmara Bölgesi Sakarya Patentciler Sakarya Marka Tescili Adapazarı Marka Tescili ISO 9001

Sakarya / Adapazarı
Rank : 50

Sakarya'nın marka patent ve tescil firmalarına ve Sakarya'daki danışmanlık firmalarına bu bölümden ulaşabilmektesiniz