Sakarya Ferizli Kombi servisi

5.0/ 115 ortalama

İnsanlığın mevcut kayıtlarla bilinen tarihine bir göz attığımızda çok farklı oranlarda gerçekleşmiş teknolojik ve günlük yaşam gelişmelerine rastlarız. Üstelik bu değişimi, dünya tarihinin son yüzyılı olan yirminci yüzyılda öylesine süratli yaşadık ki tabir yerinde olursa bu hızdan sebep, lunaparkta saatlerce balerine binmiş gibi hissediyoruz. 

Bu değişim tüm dünyada, tüm Türkiye’de ve aklınıza gelen gelmeyen bütün sektörlerde, hatta Sakarya’da kombi servislerinin bulunduğu sektörlerde  bile hissedildi. Bahsettiğimiz bu farklılaşma, bin dokuz yüz ile günümüze kadar olan yaklaşık son yüzyıllık periyotta hiç yaşanmamış ölçüde gerçekleşti ve hayatımıza yerleşti. Bırakın yüzyılın başı ile sonu arasındaki nesillerin birbirine yabancılaşmasını, günümüz ile yirmi yıl evvelki tarihin şartları ve imkanları bile anlaşılır gibi değil. Doksanlı yıllar diye tabir edilen bin dokuz yüz doksanlarda sinema salonlarında izlemek için bilet bulamadığımız bilimkurgu tarzı filmleri bir hatırlayın. Çok değil ! Otuz yıl önce “science fiction” denilen sahnelerdeki olayları şu an hayalimizde değil hayatımızda yaşıyoruz.

Günlük yaşamımızın artık vazgeçilmez parçalarından biri haline dönüşen “kombi” isimli cihazdan önce şöyle bir düşünün ! Elli yıl önce size biri gelip de odanızın ortasında, masanızın tam göbeğinde bir hortumdan gelen havadan ateş çıkacağını söyleseydi ne derdiniz ya da ne düşünürdünüz ! Muhtemelen “hadi, bak işine !” diyenlerimiz çok olurdu muhtemelen.

Sakarya kombi servisleri, hayatımızdaki bu başdöndürücü değişimin yüzlerce parçasından sadece biri. Mutfakta ocak üzerinde yanan aleve kırk-elli yıl önce böylesine şaşkınlık gösteren bizler, yakın bir zamana dek kombi için de böyle bir şaşkınlık içinde idik herhalde. Isınmak için senin artık evinin içinde, odanın orta yerinde odun yakmana, sobada kömür yakıp onun külü ile uğraşmana gerek yok kardeşim diyene alık alık bakardık.

Günümüz ısınma sistemleri, her yaşanan ilkler gibi alışılması gereken bir sürece ihtiyaç duyar. Bu zaman zarfı da yaşandı ve geçti diye düşünenlerdenim. Zira bu adaptasyonun gerçekleşmesini sağlamak için teknik birimler ve özelde Sakarya kombi servisleri büyük emek sarf eden teknik servisler arasındadır.

İnsanımız bu saatten sonra hayatındaki angaryalar ile meşgul olmak yerine eğitimden teknolojiye dek istikbalde muhtemel tüm inkişafa katkı sağlamak için yeterli zamanı artık avucunun içinde bulacaktır.

Devamı..

Bu Kritere Uygun Kayıt Bulunamadı

İlçe ve Semt Seçimi
Bu Alt Sektördeki Sınıflandırmalar
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Bağlantılı Alt Sektörler

Sakarya Teknik Servisleri Sakarya Yetkili Teknik Servis Sakarya Profilo Yetkili Teknik Servis Sakarya Franke Yetkili Teknik Servis Sakarya Dominox Yetkili Teknik Servis Sakarya Bosch Teknik Servis